Сеулда мода ҳафталиги бўлиб ўтди, унда LG Display чўзувчи дисплейли кийимлар ва сумкаларнинг прототипларини намойиш этди. Буюмларни тахлаш, тортиш ва тахлаш мумкин ва бунда экранга зарар етмайди.
Шунингдек, инновацион намойишлар 2025 йилда Сеулдаги Dongdaemun Design Plaza (DDP) мода ҳафталигида тақдим этиладиган кийим ва сумкалар контсепцияларининг бир қисмидир.
«Чўзилувчан дисплейлар мода саноатига катта таъсир кўрсатади, чунки улар илгари фақат тасаввур қилиш мумкин бўлган дизайнни амалга оширишга имкон беради», — деди LIE раҳбари Ли.
Маълумки, LG Display компанияси 2020 йилда чўзилувчан дисплейлар учун иловалар ишлаб чиқиш бўйича миллий лойиҳа ташкилотчиси этиб танланган ва 19 та муассаса билан тармоқ ва академик ҳамкорлик доирасида тегишли қўшма тадқиқот ва ишланмалар олиб бормоқда. Жорий йил охирига қадар лойиҳани якунлашдан олдин компания чўзилувчан дисплей имкониятларини, шу жумладан чўзилувчанлик, чидамлилик ва ишончлилик нуқтаи назаридан янада кенгайтиришни режалаштирмоқда.
«Миллий чўзилувчан дисплей лойиҳасини муваффақиятли якунлаб, биз Корея дисплей технологияларининг рақобатбардошлигини янги босқичга кўтарамиз ва табақалаштирилган истеъмол қийматини таъминлайдиган маҳсулотларни ишлаб чиқишни давом эттирамиз», — деди LG Display компаниясининг техник директори ва ижрочи вице-президенти Су Ен Юн.

В Сеуле прошла неделя моды на которой LG Display показали прототипы одежды и сумок с растягивающимися дисплеями. Вещи можно складывать, тянуть и сворачивать и при этом экран не пострадает.
Также, новаторские показы являются частью концепций одежды и сумок, которые будут представлены на Неделе моды в Сеуле в 2025 году в Dongdaemun Design Plaza (DDP).
"Растягивающиеся дисплеи окажут большое влияние на индустрию моды, поскольку позволят реализовать дизайн, который раньше можно было только представить”- сказал Ли, глава LIE.
Как известно, компания LG Display была выбрана организатором национального проекта по разработке приложений для растягивающихся дисплеев в 2020 году и проводит соответствующие совместные исследования и разработки в рамках отраслевого и академического партнерства с 19 учреждениями. Прежде чем завершить проект к концу этого года, компания планирует еще больше расширить возможности растягиваемого дисплея, в том числе с точки зрения растяжимости, долговечности и надежности.
«Успешно завершив национальный проект «Растягивающийся дисплей», мы поднимем конкурентоспособность корейских дисплейных технологий на новый уровень и продолжим разрабатывать продукты, обеспечивающие дифференцированную потребительскую ценность», — сказал Су Ен Юн, технический директор и исполнительный вице-президент LG Display.