Ромитанда ҳоким ёрдамчиси машинада 10 ёшли мактаб ўқувчисини уриб ўлдирди
Бухоро вилояти Ромитан туманида ҳоким ёрдамчиси 10 ёшли мактаб ўқувчисини уриб юборди. Ҳайдовчи қоидаларни бузиб, юқори тезликда кетаётган эди. Ҳолат юзасидан жиноят иши қўзғатилган.
Бухоро вилояти Ромитан тумани ҳокими ёрдамчиси иштирокида содир бўлган ЙТҲда мактаб ўқувчиси ҳалок бўлди. Бу ҳақда Кун.уз хабар бермоқда.
«Ифтихор» маҳалласида туман ҳокими ёрдамчиси Элёр Тошпўлатов Нехиа 2 русумли автомашинада 7-мактабнинг 3-синф ўқувчисини уриб юбориб, воқеа жойида вафот этган.
Туман ҳокимлиги матбуот хизматининг маълум қилишича, ҳоким ёрдамчисининг ҳаракатлари кадрлар бўлими томонидан ўрганилмоқда.
Мазкур ҳолат юзасидан Бухоро шаҳар ИИБ ЙҲХБ томонидан Жиноят кодексининг 266-моддаси 2-қисми (одам ўлимига сабаб бўлган транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилган.

Помощник хокима в Ромитане насмерть сбил 10-летнего школьника
В Ромитанском районе Бухарской области помощник хокима насмерть сбил 10-летнего школьника. Водитель нарушил правила и ехал на высокой скорости. Возбуждено уголовное дело.
В ДТП с участием помощника хокима Ромитанского района Бухарской области погиб школьник. Об этом сообщает Kun.uz.
Помощник районного хокима в махалле «Ифтихор» Эльёр Тошпулатов на автомобиле Nexia 2 сбил ученика третьего класса 7-й школы, который скончался на месте происшествия.
В пресс-службе хокимията района сообщили, что действия помощника хокима изучает отдел кадров.
УБДД УВД Бухарской возбудила уголовное дело по ч. 2 статьи 266 (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее смерть человека).