Green Card лотереясида иштирок этиш учун аризаларни қабул қилиш бошланади
АҚШ Давлат департаменти 2026 йил учун Green Card лотереясига аризаларни қабул қилишнинг бошланишини эълон қилди. Иштирок этиш учун dvprogram.state.gov сайтида сўровномани тўлдириш керак.
Фото: Getty Images
АҚШ Давлат департаменти 2026 йилда турли миллатга мансуб муҳожирларга АҚШга кириш имкониятини берадиган Diversity Visa дастури бошланганини мамнуният билан эълон қилади.
Аризаларни қабул қилиш 2 октябрь куни Тошкент вақти билан соат 21:00 да бошланади ва 5 ноябрь куни соат 21:00 гача давом этади. Иштирок этиш учун dvprogram.state.gov сайтида сўровномани тўлдириш керак. Эътибор беринг, рўйхатга олиш даврида бир мартадан ортиқ ариза топширган шахслар дисквалификация қилинади.
DV дастури доирасида 55 мингтагача виза мавжуд бўлади. Рўйхатдан ўтиш бепул.
Иштирокчиларни танлаш Давлат департаменти томонидан тасодифий компьютер танлови асосида амалга оширилади. DV дастури бўйича визалар олтита географик минтақа ўртасида тақсимланади, шу билан бирга ҳеч бир мамлакат бир йил давомида мавжуд визалар умумий сонининг 7%дан ортиғини ололмайди.

Государственный департамент США с радостью объявляет о начале программы Diversity Visa, которая в 2026 году предоставит возможность иммигрантам разных национальностей получить доступ к США.
Прием заявок откроется 2 октября в 21:00 по ташкентскому времени и продлится до 21:00 5 ноября. Для участия необходимо заполнить анкету на сайте dvprogram.state.gov. Обратите внимание, что лица, подавшие более одной заявки в течение периода регистрации, будут дисквалифицированы.
В рамках программы DV будет доступно до 55 тысяч виз. Регистрация является бесплатной.
Отбор участников будет осуществляться Государственным департаментом на основе случайной компьютерной выборки. Визы по программе DV будут распределены среди шести географических регионов, при этом ни одна страна не сможет получить более 7% от общего количества доступных виз в течение одного года.