Зироат Мирзиёева амбулатор шароитда даволанаётган ва узоқ вақт мактабга қатнай олмайдиган болалар учун мўлжалланган «Меҳрли мактаб» госпитал мактаби филиалига ташриф буюрди.
4 сентябрь куни Болалар онкологияси, гематологияси ва иммунологияси илмий-амалий тиббиёт маркази қошидаги биринчи амбулатория мактабида бошланғич ва мактабгача таълим бўйича ўқитиш йўлга қўйилди.
«Бу ерда турли йўналишлар бўйича ривожлантирувчи тўгараклар очилган, болалар арт-терапия билан шуғулланишади. Шунингдек, болалар, ота-оналар ва педагоглар учун психологик-педагогик ҳамроҳлик хизмати ҳам мавжуд. Мактабнинг барча профессионал таркиби госпитал муҳитида ишлаш бўйича махсус тайёргарликдан ўтди», — дейилади Жамғарма хабарида.
Ташриф давомида «Замин» жамғармаси Васийлик кенгаши раиси болалар ва ота-оналар билан самимий суҳбатлашди. У ўқитувчи ва мураббийларни Ўқитувчи ва мураббийлар куни билан табриклаб, уларга ўзларининг олижаноб вазифасига кўрсатаётган меҳр-муҳаббати учун чуқур ҳурмат ва миннатдорлик билдирди.

Зироат Мирзиёева посетила филиал госпитальной школы «Мехрли мактаб», которая предназначена для детей, проходящих амбулаторное лечение и не имеющих возможности посещать школу на протяжении длительного времени.
С момента открытия 4 сентября в первой амбулаторной школе при Научно-практическом медицинском центре детской онкологии, гематологии и иммунологии осуществляется обучение по начальному и дошкольному образованию.
Фото: Zamin Foundation
«Здесь открыты развивающие кружки по разным направлениям, ребята с радостью занимаются арт-терапией. Также действует служба психолого-педагогического сопровождения для детей, родителей и педагогов. Весь профессиональный состав школы прошёл специальную подготовку по работе в госпитальной среде», — говорится в сообщении Фонда.
В ходе визита председатель Попечительского совета Фонда Zamin с теплотой пообщалась с детьми и родителями. Она поздравила педагогов с Днем учителей и наставников, выразив им глубокое уважение и благодарность за ту любовь, которую они вкладывают в свою благородную миссию.