FIFA Humo Arena инфратузилмасини юқори баҳолади
Тошкентда ўтказилган футзал бўйича жаҳон чемпионати 120 мингдан зиёд томошабинни ўзига жалб қилди. Унда 24 та жамоа иштирок этди. FIFA Humo Arena мажмуаси инфратузилмасини юқори баҳолади.
FIFA футбол ассоциацияси футзал бўйича жаҳон чемпионатининг сўнгги ўйинлари ўтказилган Тошкентдаги Humo Arena спорт иншоотининг жиҳозланишини юқори баҳолади.
FIFA'нинг футзал ва пляж футболини ривожлантириш бўйича директори Касра Хагиги ассоциация учун ушбу халқаро ткрнир Марказий Осиёда биринчи бўлиб ўтишини таъкидлади.
«Ташкилот ва шароитлар энг юқори даражада эди», — деди Хагиги.
FIFA маълумотларига кўра, Ўзбекистон футзал бўйича жаҳон чемпионати ўйинларига 120 мингдан ортиқ томошабин ташриф буюрган, бу эса ушбу спорт тури учун ажойиб натижадир.
Ўзбекистонда футзал бўйича жаҳон чемпионати 14 сентябрдан 6 октябргача бўлиб ўтди. Унда 24 та терма жамоа иштирок этди.
Эслатиб ўтамиз, Бразилия терма жамоаси олтинчи марта жаҳон чемпионати совриндори бўлди. Бразилияликлар финал учрашувида Аргентинани 2:1 ҳисобида мағлубиятга учратди. Учинчи ўрин учун кечган баҳсда Украина жамоаси 7:1 ҳисобида Францияни мағлубиятга учратиб, тарихда илк бор жаҳон чемпионати медалини қўлга киритди.

Футбольная ассоциация FIFA высоко оценила оснащение спортивного объекта Humo Arena в Ташкенте, где прошли заключительные матчи чемпионата мира по футзалу.
Директор по развитию футзала и пляжного футбола FIFA Касра Хагиги подчеркнул, что для ассоциации этот международный ткрнир стал первым в Центральной Азии.
«Организация и условия были на самом высоком уровне», — отметил Хагиги.
Согласно данным FIFA, более 120 тысяч зрителей посетили матчи чемпионата мира по футзалу в РУз, что является отличнвм резултатом для данного вида спорта.
Чемпионат мира по футзалу в Узбекистане проходил с 14 сентября по 6 октября. Участие в нем приняли 24 сборные.
Напомним, что обладателем Кубка мира стала сборная Бразилии — в шестой раз. В финальном матче бразильцы со счетом 2:1 обыграли Аргентину. В матче за третье место сборная Украины со счетом 7:1 разгромила Францию и впервые в истории стала медалистом чемпионата мира.