Павел Дуров Telegram'да бир нечта янгиланишларни эълон қилди
Telegram асосчиси Павел Дуров мессенжернинг бир қатор янгиланишлари, жумладан, хабарларни таҳрирлаш вақтини кўриш ва жўнатилгандан кейин медиа юбориш имконияти, шунингдек, хештеглар ва совғалар учун яхшиланишларни эълон қилди.
Telegram асосчиси Павел Дуров янгиланганидан кейин мессенжернинг 10 та янги функциясини эълон қилди. Бу ҳақда у 8 октябрь куни ўзининг Telegram-каналида маълум қилди.
Унинг сўзларига кўра, илова ягиланишлари совғаларда бешта, хештегларда учта яхшиланишни ўз ичига олади. Шунингдек, фойдаланувчилар хабар юборилганидан кейин унга мультимедиа материалларини қўшиш ва хабарни таҳрирлаш вақтини кўриш имкониятига эга бўладилар.
Дуровнинг таъкидлашича, кеча у мессенжер жамоасига илованинг ишлашини яхшилаш вариантларини таклиф қилган ва ўша куни унинг сўзларига кўра, макетлар тайёр бўлган.
«Telegram жамоаси коммуникация соҳасидаги деярли барча инновацияларга ҳисса қўшиб, аксарият замонавий хабар алмашиш иловалари қандай ишлашини шакллантиргани ажабланарли эмас», — дея хулоса қилди мессенжер асосчиси.

Павел Дуров анонсировал несколько обновлений в Telegram
Основатель Telegram Павел Дуров анонсировал ряд обновлений мессенджера, включая возможность смотреть время редактирования сообщений и досылать медиа после отправки, а также улучшения для хэштегов и подарков.
Основатель Telegram Павел Дуров анонсировал 10 новых функций мессенджера после обновления. Об этом 8 октября он сообщил в своем Telegram-канале.
Так, по его словам, обновления приложения включают в себя пять улучшений в подарках, три в хештегах. Также у пользователей будет возможность добавлять мультимедийные материалы к сообщению после его отправки и возможность просматривать время редактирования сообщения.
Дуров отметил, что буквально вчера он предложил команде мессенджера варианты улучшения работы приложения и в тот же день, по его словам, были готовы макеты.
«Неудивительно, что команда Telegram сформировала то, как работают большинство современных приложений для обмена сообщениями, внеся вклад практически во все инновации в сфере коммуникаций», — заключил основатель мессенджера.