Тошкентда банк ходимлари 60 минг долларни ўғирлаганликда гумонланмоқда
Тошкентда банк ходими ипотека масаласида ёрдам беришни ваъда қилиб, 60 минг доллардан ортиқ маблағни ўзлаштириб олган. У билан бирга шериги ҳам қўлга олиниб, жиноят иши қўзғатилган.
Сергели туманида фуқаро ипотека кредитига берган 61 минг долларни йўқотган.
Ҳуқуқ-тартибот идоралари ходимлари томонидан ўтказилган терговга қадар текширув давомида тижорат банкларидан бирининг вилоят бўлими етакчи мутахассиси ва яна бир фуқаро туманда яшовчи фуқарога яқинда қурилган уйлардан бирини сотиб олиш учун ипотека кредити беришни ваъда қилгани аниқланган.
Бироқ, бунинг ўрнига улар ундан дастлабки тўлов учун мўлжалланган 61 000 долларни ўғирлаб кетишган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 168-моддаси (фирибгарлик) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

В Ташкенте сотрудники банка подозреваются в хищении $60 тысяч
В Ташкенте сотрудник банка присвоил более $60 тысяч, пообещав помочь с ипотекой. Вместе с ним задержали подельника, возбуждено уголовное дело.
В Сергелийском районе гражданин потерял 61 тысячу долларов, которую он отдал на ипотечный кредит.
В ходе доследственной проверки, проведённой правоохранителями, было установлено, что ведущий специалист областного отделения одного из коммерческих банков и еще один гражданин пообещали предоставить ипотечный кредит жителю района для приобретения одного из недавно построенных домов.
Однако вместо этого они похитили у него 61 000 долларов, которая предназначалась для первоначального взноса.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 168 УК (Мошенничество), и в настоящее время проводится расследование.