Президент Шавкат Мирзиёев 21 октябрь куни Марказий Осиё атроф-муҳит ва иқлим ўзгаришини ўрганиш университети фаолияти билан танишади.
Шавкат Мирзиёев 21 октябрь куни Green Unvercity'га ташриф буюради, деб хабар бермоқда давлат раҳбари матбуот хизмати.
Президент Марказий Осиё атроф-муҳит ва иқлим ўзгаришини ўрганиш университети фаолияти билан танишади.
Шунингдек, давлатимиз раҳбарига циркуляр иқтисодиёт соҳасидаги инвестиция лойиҳалари тақдимоти ўтказилади.
Экология соҳасидаги бир қатор муаммоларни ҳал қилишга мўлжалланган Марказий Осиё атроф-муҳит ва иқлим ўзгаришини ўрганиш университети Green University 2023 йил сентябрь ойидан бошлаб абитуриентларни қабул қила бошлади.
Университетнинг мақсади маҳаллий, минтақавий ва глобал экологик муаммоларни самарали бошқариш, экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш соҳасида минтақавий ҳамкорликни мустаҳкамлаш, Ўзбекистоннинг илмий ва интеллектуал салоҳиятини рўёбга чиқаришга инновацион ғоялар, амалиётлар ва технологияларни жорий этишдан иборат.

21 октября Шавкат Мирзиёев сегодня посетит Green University, сообщает пресс-служба главы государства.
Президент ознакомится с деятельностью Центральноазиатского университета изучения окружающей среды и изменения климата.
Также главе государства презентуют инвестиционные проекты в сфере циркулярной экономики.
Центрально-Азиатский Университет изучения окружающей среды и изменения климата Green University, призванный решать целый ряд задач в области экологии, начал принимать абитуриентов с сентября 2023 года.
Цель университета — эффективное управление местными, региональными и глобальными экологическими проблемами, укрепление регионального сотрудничества в области экологии и охраны окружающей среды, внедрение инновационных идей, практик и технологий в реализацию научного и интеллектуального потенциала Узбекистана.