Yangi yil arafasida “Toshkent — Chorvoq” yo‘nalishida avtobuslar qatnovi yo‘lga qo‘yildi
28-dekabrdan boshlab Toshkentdan Chorvoq shahriga avtobuslar qatnay boshlaydi. Poytaxtda “Mashinasozlar” metro bekati yaqinidagi avtobus bekati boshlang‘ich nuqta bo‘ladi. Yo‘lkira narxi 20 ming so‘mni tashkil etadi.
Foto: Transport vazirligi
“Toshkent — Chorvoq” mavsumiy avtobus qatnovi yo‘lga qo‘yildi, deb xabar beradi Transport vazirligi matbuot xizmati.
Yangi yil bayrami munosabati bilan Toshkent viloyatiga tashrif buyurayotgan xorijiy va mahalliy sayyohlarga qo‘shimcha qulayliklar yaratish maqsadida poytaxtdan Toshkent viloyatining Bo‘stonliq tumaniga (“Chorvoq” erkin turistik zonasiga) mavsumiy avtobuslar qatnovi belgilangan jadval asosida tashkil etildi.

В преддверии Нового года запущены автобусы по маршруту «Ташкент — Чарвак»
С 28 декабря из Ташкента в Чарвак и обратно будут курировать автобусы. В столице отправной точкой будет автобусная станция возле станции метро «Машинасозлар». Стоимость проезда составит 20 тысяч сумов.
Фото: Минтранс
Налажено сезонное автобусное сообщение «Ташкент – Чарвак», сообщает пресс-служба Министерства транспорта.
В целях создания дополнительных удобств для иностранных и местных туристов, прибывающих в Ташкентскую область в связи с празднованием Нового года, организовано движение сезонных автобусов из столицы в Бостанлыкский район Ташкентской области (в свободную туристическую зону «Чарвак») по установленному графику.
Рейсы будут выполняться предприятием «Uzautotrans service» на автобусах YUTONG с 28 декабря 2024 года по 5 января 2025 года.