Бугун туман ҳокими Анвар Сайфутдинов Тарас Шевченко кўчасида фаолият юритаётган тадбиркорлар билан очиқ мулоқот ўтказди. Йиғилиш аввалида ҳоким Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 395-сонли қарорига мувофиқ, жозибадор ва фаол туристик муҳит ва хизмат кўрсатишни яратиш мақсадида 24 соатлик кўнгилочар кўча ташкил этиш тўғрисида қарор қабул қилинганини айтди.
Ушбу сайёҳлик кўчасининг ишга туширилиши тадбиркорлар даромадини ошириши таъкидланди. Тадбиркорлар лойиҳа билан яқиндан танишиб, ўзларини қизиқтирган барча саволларга жавоб олди.
Қурилиш ишлари давомида 15 июлдан бошлаб ёритиш устунлари, ўриндиқлар ва чиқинди қутилари ўрнатиш, дарахтлар экиш, суғориш тизимларини ўрнатиш, аудио-мусиқа тизими ўрнатиш, декоратив арк ва устунлар ўрнатиш, фотозоналар , пиёдалар йўлаклари, велосипед йўлаклари ва замонавий ўриндиқлар ўрнатилади. Шунингдек, болалар майдончаси ва кўргазмали саҳна ўрнатиш режалаштирилган.

Сегодня хоким района Анвар Сайфутдинов провел открытый диалог с предпринимателями, работающими на улице Тараса Шевченко. В начале встречи хоким сообщил, что согласно постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан №395, было решено создать круглосуточную развлекательную улицу для создания привлекательной и активной туристической среды и сервисной инфраструктуры в столице.
Было отмечено, что запуск этой туристической улицы увеличит доходы предпринимателей. Предприниматели ознакомились с проектом и получили ответы на все интересующие их вопросы.
В ходе строительных работ, начинающихся с 15 июля, будет произведен монтаж опор освещения, сидений и урн для мусора, посадка деревьев, установка оросительных систем, организация аудиомузыкальной системы, монтаж декоративных арок и столбов, обустройство фотозон, тротуаров, велодорожек и современных сидений. Также планируется установка детской игровой площадки и выставочной сцены.