Бунёд Бахтиёрович Мамажонов Учтепа тумани ҳокими этиб тайинланди, деб хабар берди пойтахт ҳокимлиги матбуот хизмати.
У 1985 йилда Тошкент шаҳрида туғилган. 2008 йилда Тошкент молия институтини магистратура, 2006 йилда шу олий таълим муассасасининг бакалавриатини тамомлаган.
2020 йилдан буён «Асакабанк» бошқаруви раисининг ўринбосари лавозимида ишлаб келаётганди. 2007 йилдан буён банк тизимида фаолият юритган.
2019 йилдан буён ушбу лавозимда ишлаб келган туманнинг аввалги ҳокими Фарҳод Абдуллаев июнь ойида янги Ўзбекистон технологик металлар комбинати бошқаруви раиси этиб тайинланганди.

Бунёд Бахтиёрович Мамаджанов назначен хокимом Учтепинского района Ташкента, сообщила пресс-служба хокимията столицы.
Он родился в 1985 году в Ташкенте. В 2008 году окончил Ташкентский финансовый институт со степенью магистра, в 2006-м — бакалавриат этого же вуза.
С 2020 года занимал должность заместителя председателя правления «Асакабанка». В банковской системе работал с 2007 года.
Предыдущий хоким района Фарход Абдуллаев, работавший на этой должности с 2019 года, в июне был назначен председателем правления нового Узбекского комбината технологических металлов.