Uzum Market миллий маркетплейси ва Уюшма тадбиркорлар учун таълим лойиҳалари устида биргаликда ишлаш, шунингдек, сотувчилар учун IT ечимларини ишлаб чиқишда Уюшманинг иштироки тўғрисида келишиб олдилар.
«Бу ҳамкорлик бутун ассоциация учун янги имкониятлар очади. Тадбиркорлар нафақат минтақавий бозорда ўз мавқеини мустаҳкамлаши, балки Uzum Market каби қудратли ҳамкорни қўллаб-қувватлаган ҳолда миллий даражага чиқиши мумкин бўлади. Ушбу ҳамкорлик Ўзбекистонда электрон тижоратни ривожлантириш, шунингдек, аёллар ва ёшлар учун таълим лойиҳаларини амалга ошириш бўйича саъй-ҳаракатларимизни бирлаштириш имконини беради», — дейди Ўзбекистон селлерлар уюшмаси ҳаммуассиси Темур Рашидов.
«Узум Market билан 11 мингдан ортиқ тадбиркор ўз бизнесини ривожлантирмоқда ва биз учун ушбу улкан ҳамжамият билан доимий мулоқотни давом эттириш муҳимдир. Ўзбекистонлик ишлаб чиқарувчилар ва сотувчилар Uzum Market билан ҳамкорликда нафақат бизнесни ривожлантириш учун инфратузилма ва қулай хизматларни, балки тажрибали сотувчиларнинг маслаҳатлари ва Uzum Market жамоасидан тезкор ёрдам олишади», — деди Uzum Market бош директори Илшат Хаметов.
Бугунги кунда Uzum Market миллий маркетплейсида 11 мингдан ортиқ тадбиркор ўз бизнесини ривожлантирмоқда. 2024 йилда маркетплейс буюртма бериш шохобчалари тармоғини уч бараварга кўпайтириб, 10 мингдан ортиқ аҳоли яшайдиган барча шаҳар ва қишлоқларни қамраб олишни режалаштирмоқда.

Национальный маркетплейс Uzum Market и Ассоциация договорились о совместной работе над образовательными проектами для предпринимателей, а также участии Ассоциации в разработке ИТ-решений для продавцов.
«Это сотрудничество открывает новые возможности для всей ассоциации. Предприниматели смогут не только усилить собственные позиции на региональном рынке, но и выйти на национальный уровень с поддержкой такого мощного партнера, как Uzum Market. Это сотрудничество позволит объединить наши усилия для развития электронной коммерции в Узбекистане, а также образовательных проектов для женщин и молодежи», — говорит Темур Рашидов, сооснователь Ассоциации селлеров Узбекистана.
Больше 11 тысяч предпринимателей уже развивают свое дело вместе с Uzum Market, и для нас важно поддерживать постоянный диалог с этим огромным сообществом. Узбекистанские производители и продавцы, работая с Uzum Market, получают не только инфраструктуру и удобные сервисы для роста бизнеса, но и советы опытных продавцов и оперативную помощь от команды Uzum Market, — отметил Ильшат Хаметов, генеральный директор Uzum Market.
Сегодня на национальном маркетплейсе Uzum Market развивают свое дело более 11 000 предпринимателей. В 2024 году маркетплейс планирует увеличить сеть пунктов выдачи заказов в три раза, охватив все города и посёлки с населением более 10 тысяч человек.