Fly Khiva юк авиакомпанияси йўловчиларни ташишни бошлайди
Fly Khiva юк ташувларига қўшимча равишда йўловчи рейсларини йўлга қўяди. Авиакомпания ички рейсларни амалга оширади, келгусида эса халқаро рейсларга чиқиш режалаштирилган, аммо айнан қайси давлатларга бориши ҳозирча номаълум.
Fly Khiva авиакомпанияси юкларга қўшимча равишда йўловчи рейсларини йўлга қўяди, дейилади авиаташувчининг Telegram каналида эълон қилинган баёнотида.
Хабарда қайд этилишича, шу ҳафта Тошкентда Fly Khiva йўловчи авиакомпанияси тақдимоти ўтказилиши режалаштирилган.
Илгари Fly Khiva юк рейсларини амалга оширишга қаратилган эди.
Авиакомпания ички рейсларни амалга оширади, келгусида эса халқаро рейсларга чиқиш режалаштирилган, аммо айнан қайси давлатларга бориши ҳозирча номаълум.
Fly Khiva 2021 йилда Хива шаҳрида фуқаролик, юк ва бизнес авиациясини ривожлантириш мақсадида ташкил этилган. Шундай қилиб, 2022 йил апрель ойида у «Озарбайжон ҳаво йўллари» (AZAL) билан биргаликда Боку — Тошкент йўналиши бўйича парвозларни йўлга қўйди.

Авиакомпания Fly Khiva в дополнение к грузовым запустит пассажирские рейсы, следует из размещенного в Telegram-канале перевозчика заявления.
В сообщении отмечается, что на этой неделе в Ташкенте планируется провести презентацию пассажирской авиационной компании Fly Khiva.
Ранее Fly Khiva была нацелена на выполнение грузовых рейсов.
Авиакомпания будет выполнять внутренние рейсы, а в дальнейшем планируется выйти на международные, но в какие именно страны пока неизвестно.
Компания Fly Khiva была учреждена в 2021 году в Хиве для развития гражданской, грузовой и бизнес-авиации. Так, в апреле 2022 года она совместно с «Азербайджанскими авиалиниями» (AZAL) запустила полеты по маршруту Баку — Ташкент.