Ўзбекистон терма жамоаси Тошкентдаги ММА чемпионатида биринчи ўринни эгаллади
Ўзбекистон терма жамоаси аралаш якка кураш (ММА) бўйича жаҳон чемпионатининг медаль ҳисобида биринчи ўринни қўлга киритди.
Фото: Спорт вазирлиги
Ўзбекистон Спорт вазирлиги хабар беришича, Ўзбекистон терма жамоаси аралаш якка кураш (ММА) бўйича жаҳон чемпионатининг медаль ҳисобида биринчи ўринни эгаллади.
Ўзбекистонлик спортчилар 3 та олтин, 1 та кумуш ва 8 та бронза медалини қўлга киритди. Жамшид Тиллаев энгил вазн тоифасида франциялик Самбу Симани мағлуб этиб, миллий жамоамизга олтин медаль келтирди. Ярим енгил вазн тоифасида ўзбекистонлик Зафар Рашидов қозоғистонлик Самғат Шабданни енгиб, олтин медални қўлга киритди. Ярим оғир вазн тоифасида Ўзбекистон шарафини ҳимоя қилган Асрорбек Анваржонов яна бир ғолибликни қўлга киритди.
Энг енгил вазн тоифасида кумуш медаль ўзбекистонлик Қарши Усмоновга насиб этди. Саккизта бронза медали соҳиблари орасида тўрт нафар аёл ҳам бор.

Сборная Узбекистана заняла первое место на чемпионате по ММА в Ташкенте
Сборная команда Узбекистана заняла первое место в медальном зачете чемпионата мира по смешанным единоборствам (ММА).
Фото: Минспорта
Сборная команда Узбекистана заняла первое место в медальном зачете чемпионата мира по смешанным единоборствам (ММА), сообщило Министерство спорта Узбекистана.
Узбекские спортсмены завоевали три золотые, одну серебряную и восемь бронзовых медалей. Джамшид Тиллаев принес отечественной сборной золото в легчайшем весе, одолев француза Самбу Симу. В полулегком весе золото завоевал узбекистанец Зафар Рашидов, победивший бойца из Казахстана Самгата Шабдана. Еще одно первенство выиграл Асрорбек Анваржонов, выступавший за Узбекистан в полутяжелом весе.
Серебреная медаль в наилегчайшем весе досталась узбекистанцу Карши Усмонову. Среди восьмерых бронзовых медалистов отечественной сборной половина — женщины.