Qoraqalpogʻistonda yangi ekologiya vaziri tayinlandi
Leyli Seitova Qoraqalpogʻiston Respublikasi ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi vaziri lavozimiga tayinlandi. Shuningdek, u Oʻzbekiston Ekologik partiyasi aʼzosi.
Foto: Ochiq manbalar
Leyli Seitova Qoraqalpogʻiston Respublikasi ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi vaziri etib tayinlandi.
Seytova Leyli Poʻlatovna 170-yil 23-iyunda Qoraqalpogʻiston Respublikasining Nukus shahrida tugʻilgan.
1992-yilda Lomonosov nomidagi Moskva davlat universitetini “iqtisodchi” mutaxassisligi boʻyicha tamomlagan. Biroz vaqt oʻtgach, oʻsha yili u Qoraqalpogʻiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat vazirligining bosh mutaxassisi boʻlib ishlay boshladi.
1993-1994-yillarda Oʻzbekiston Respublikasi Milliy banki Qoraqalpogʻiston filialida yetakchi mutaxassis boʻlib ishlagan.
1994-yildan 1998-yilgacha Lomonosov nomidagi Moskva davlat universitetining aspirantasi boʻlgan. 1998-1999-yillarda Qoraqalpogʻiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirligida bosh mutaxassis lavozimida ishlagan.
1999-2005-yillarda Nukus qishloq xoʻjaligi kolleji direktorining oʻrinbosari lavozimida ishlagan.
2006-2007-yillarda Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat universiteti “Biznesni boshqarish” kafedrasi dotsenti.
2007-yilda katta inspektor, keyinchalik Qoraqalpogʻiston Respublikasi Gʻaznachilik boʻlimi boshligʻi lavozimiga tayinlangan va u yerda 2015-yilgacha ishlagan.
2015-yildan 2017-yilgacha Xoʻjayli tumani gʻaznachilik boʻlimi boshligʻi lavozimida ishlagan. 2017-yildan buyon Layli Poʻlatovna Nukus tumani moliya boʻlimi boshligʻi lavozimida ishlab kelmoqda.

В Каракалпакстане назначили нового министра экологии
Лейли Сеитова назначена на должность министра экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Республики Каракалпакстан. Она также является членом Экологической партии Узбекистана.
Фото: Открытые источники
Лейли Сеитова назначена министром экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Республики Каракалпакстан.
Сейтова Лейли Пулатовна родилась 23 июня 170 года в городе Нукус Республики Каракалпакстан.
В 1992 году окончила Московский государственный университет имени Ломоносова, получив высшее образование по специальности «экономист». Чуть позже, в том же году, начала работать главным специалистом Министерства внешнеэкономической деятельности Республики Каракалпакстан.
С 1993 по 1994 год работала ведущим специалистом Каракалпакстанского филиала Национального банка Республики Узбекистан.
С 1994 по 1998 год была аспиранткой Московского государственного университета имени Ломоносова. В 1998—1999 годах занимала должность главного специалиста в Министерстве экономики Республики Каракалпакстан.
С 1999 по 2005 работала заместителем директора Нукусского сельскохозяйственного колледжа.
В 2006—2007 годах была доцентом кафедры «Управление бизнесом» Каракалпакского государственного университета имени Бердаха.
В 2007 году была назначена на должность старшего инспектора, а позже начальником отдела казначейства Республики Каракалпакстан, где проработала до 2015.
С 2015 по 2017 год работала начальником отдела казначейства Ходжейлинского района. С 2017 года Лейли Пулатовна работает начальником финансового отдела Нукусского района.