Samarqand hududi 400 gektardan ziyodga kengaytiriladi
Oliy Majlis Qonunchilik palatasida Samarqand chegaralarini o‘zgartirish to‘g‘risidagi hujjatni ishlab chiqish boshlandi. Umuman olganda, Samarqand hududini 413 gektarga oshirish mumkin.
Oliy Majlis Qonunchilik palatasida Samarqand chegaralarini o‘zgartirish to‘g‘risidagi hujjatni ishlab chiqish boshlandi.
Vazirlar Mahkamasining taklifiga ko‘ra, Samarqand tumanidan 170 gektar, Oqdaryo tumanidan 243 gektar maydon shahar tarkibiga o‘tishi mumkin. Umuman olganda, Samarqand hududini 413 gektarga oshirish mumkin.
Ayni paytda parlament deputatlari siyosiy partiyalar fraksiyalarida muhokama qilish uchun qonun loyihasi va rezolyutsiya loyihasini ishlab chiqmoqda. Yakuniy hujjatlar hozircha tayyorgarlik bosqichida.

Территория Самарканда увеличиться более чем на 400 гектаров
В Законодательной палате Олий Мажлиса начали разработку документа об изменении границ Самарканда. В общей сложности территория Самарканда может увеличиться на 413 гектаров.
В Законодательной палате Олий Мажлиса начали разработку документа об изменении границ Самарканда.
Согласно предложению Кабинета министра, в состав города могут перейти 170 гектаров из Самаркандского района и 243 гектара из Акдарьинского района. В общей сложности территория Самарканда может увеличиться на 413 гектаров.
В настоящее время депутаты парламента разрабатывают законопроект и проект резолюции для обсуждения во фракциях политических партий. Окончательные документы пока находятся в стадии подготовки.