Qanot Sharq хусусий авиакомпанияси Тошкент ва Тель-Авив ўртасида тўғридан-тўғри рейслар йўлга қўйилишини маълум қилди, деб хабар бермоқда авиакомпания матбуот хизмати.
Берилган маълумотларга кўра, парвозлар ноябрь ойидан бошлаб амалга оширилади. Тель-Авивдан Тошкентга парвозлар чоршанба кунлари, қайта йўналишда эса пайшанба кунлари бажарилади. Парвозлар жадвали (ҳар икки аэропорт учун маҳаллий вақт бўйича):
Тель-Авивдан жўнаш - 18:00, Тошкентга етиб келиш - 1:00;
Тошкентдан учиш - 19:50; Тель-Авивга етиб келиш - 23:20.
Бир томонлама чипта нархи 4,21 миллион сўмдан бошланади (нарх эълон қилинган пайтда амал қилади).
2023 йил май ойидан бошлаб Qanot Sharq авиакомпанияси Ўзбекистон ва Исроил ўртасида янги рейс очилганини эълон қилган эди. Хусусий авиаташувчи Самарқанддан Тель-Авивга парвозларни бошлаган.
Эслатиб ўтамиз, Исроил Ливанда «Ҳизбуллоҳ»га қарши махсус ҳарбий операцияни бошлади. Исроил мудофаа кучлари 23 сентябрь куни «Ҳизбуллоҳ»нинг 300 дан ортиқ объектига зарба берганини маълум қилди. Мамлакат Соғлиқни сақлаш вазирлиги 182 киши ҳалок бўлгани ва 727 дан ортиқ киши жароҳатланганини хабар қилди.

Частная авиакомпания Qanot Sharq анонсировала запуск прямых рейсов между Ташкентом и Тель-Авивом, сообщает пресс-служба авиакомпании.
Согласно информации, перелеты будут выполняться с ноября. Рейсы из Тель-Авива в Ташкент будут выполняться по средам, в обратном направлении — по четвергам. График полетов (время местное для обоих аэропортов):
вылет из Тель-Авива — 18:00, прибытие в Ташкент — 1:00;
вылет из Ташкента — 19:50; прибытие в Тель-Авив — 23:20.
Цена билета в одну сторону стартует от 4,21 млн сумов (действительна на момент публикации).
С мая 2023 года авиакомпания Qanot Sharq объявила о запуске нового рейса между Узбекистаном и Израилем. Частный перевозчик начал летать из Самарканда в Тель-Авив.
Напомним, Израиль начал СВО против «Хезболлы» в Ливане. Армия обороны Израиля 23 сентября сообщила, что нанесла удары по более чем 300 объектам «Хезболлы». Минздрав страны сообщил о 182 погибших и более 727 раненых.