Toshkent viloyatida Lion Park kontakt hayvonot bogʻida sherlar qoʻriqchini oʻldirib, yeb qoʻydi
Toshkent viloyatida Lion Park xususiy hayvonot bogʻida uchta sher qoʻriqchiga hujum qilib, uni oʻldirdi va jasadini tilka-pora qildi. Ikki yirtqichni trankvilizatorlar yordamida qafasga qaytarishga muvaffaq boʻlishdi, uchinchisini esa mahalliy ovchi otib tashlashga majbur boʻldi. Tergov boshlandi.
Toshkent viloyatidagi Lion Park kontakt hayvonot bogʻida sherlar qoʻriqchini oʻldirib, tilka-pora qilgani haqida xabarlar tarqaldi
Bosh prokuratura matbuot xizmati hodisa 17-dekabr kuni soat 05:00 atrofida sodir boʻlganini maʼlum qildi. Uchta arslon bitta voler ichida ochiq eshikdan tashqariga chiqishga urindi. Qoʻriqchi nima boʻlayotganini payqab, yirtqichlarni qafasga qaytarishga urindi.
Erkak uchta sherni jilovlay olmadi, yirtqichlar uni oʻldirishdi, keyin esa tana qismlarini yirtishdi va yeyishdi. Ikki yirtqichni trankvilizatorlar yordamida qafasga qaytarishga muvaffaq boʻlishdi, uchinchi sherni mahalliy ovchi oʻldirishga majbur boʻldi.
Holat yuzasidan Parkent tumani prokuraturasi Tergov-tezkor guruhi, Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish vazirligi hamda Toshkent hayvonot bogʻi mutaxassislari tomonidan tegishli nazorat-tergov tadbirlari oʻtkazilmoqda.

В Ташкентской области в контактном зоопарке Lion Park львы убили и съели охранника
В Ташкентской области в частном зоопарке Lion Park трое львов напали на охранника, убили его и растерзали тело. Двух хищников удалось вернуть в клетки с помощью транквилизаторов, а третьего пришлось застрелить местному охотнику. Начато расследование.
В распространились сообщения о том, что в Ташкентской области в контактном зоопарке Lion Park львы убили и растерзали охранника
В пресс-службе Генпрокуратуры сообщили, что инцидент произошел 17 декабря около 05:00. Трое львов, содержавшихся в одном вольере, попытались вырваться наружу в открытую дверь. Происходящее заметил охранник и попытался вернуть хищников в клетку.
Мужчина не смог совладать с тремя львами, хищники его убили, а затем растерзали и съели части тела. Двух хищников удалось вернуть в клетку с помощью транквилизаторов, третьего льва пришлось убить местному охотнику.
Следственно-оперативная группа прокуратуры Паркентского района, специалисты Минэкологии и экологии Ташкентского зоопарка проводят необходимые контрольно-следственные мероприятия.