«Tashkent Travel Mart-2024» халқаро сайёҳлик кўргазмаси соҳа мутахассисларини бирлаштиради
Тошкентда «Tashkent Travel Mart-2024» халқаро туризм кўргазмаси бўлиб ўтади. Кўргазмада Марказий Осиё, Миср, БАА, Малайзия, Грузия, Россия, Туркия ва бошқа давлатлардан 60 дан ортиқ сайёҳлик компаниялари иштирок этади.
2024 йил 29-30 октабр кунлари Тошкент шаҳрида «Tashkent Travel Mart-2024» халқаро сайёҳлик кўргазмаси бўлиб ўтади. Тадбир Ўзбекистон Хусусий туризм ташкилотлари ассоциацияси томонидан Туризм қўмитаси, Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши вазирлиги, USAIDнинг «Тадбиркорлик ва ишбилармонлик муҳитини ривожлантириш» лойиҳаси, «Ўзбекистон ҳаво йўллари» миллий авиакомпанияси ва USAID ҳамкорлигида ташкил этилди. Бизнесни қўллаб-қувватлаш лойиҳаси минтақада туризм соҳасида ишбилармонлик алоқаларини ўрнатиш ва тажриба алмашиш учун асосий платформага айланади.
Кўргазмада Марказий Осиё, Миср, БАА, Малайзия, Грузия, Россия, Туркия ва бошқа мамлакатлардан 60 дан ортиқ сайёҳлик компанияси иштирок этади. Ўзбекистон, Қирғизистон, Қозоғистон ва Тожикистон сайёҳлик бозорлари вакилларидан иборат 600 дан ортиқ ташриф буюрувчилар «INTERCONTINENTAL TASHKENT» меҳмонхонасида ҳамкорлик ва соҳани ривожлантириш истиқболларини муҳокама қилиш учун йиғилади.
Кўргазманинг биринчи куни, 29 октабр куни очилиш маросими ва иккита панел сессиясидан иборат «TRAVEKHUB UZBEKISTAN++» конференциясига бағишланади. Биринчи сессия ноёб сайёҳлик маҳсулотини яратишга бағишланган бўлиб, унда экспертлар туризмдаги тенденцияларни, қабул қилувчи ва жўнатувчи туроператорларнинг ўзаро алоқаларини, саёҳат инновациялари ва узоқ муддатли ҳамкорлик стратегияларини муҳокама қилади. Иккинчи сессия туризм ва меҳмондўстлик саноатини рақамлаштиришга бағишланган бўлиб, унда замонавий онлайн платформалар, динамик қадоқлаш, Травел Течни ривожлантириш тенденциялари ва бошқа мавзулар кўтарилади.
Иккинчи куни, 30 октабрда Б2Б форматида ишбилармонлик учрашувлари ташкил этилади, унда сайёҳлик компаниялари қўшма лойиҳаларни муҳокама қилишлари ва бизнесни ривожлантириш учун янги истиқболларни очишлари мумкин бўлади.
Конференцияда иштирок этиш бепул, ўринлар сони чекланган. Сиз ҳавола орқали рўйхатдан ўтишингиз мумкин.

С 29 по 30 октября 2024 года в Ташкенте пройдёт международная туристическая выставка «Tashkent Travel Mart-2024». Мероприятие, организованное Ассоциацией частных туристических организаций Узбекистана при поддержке Комитета по туризму, Министерства экологии, охраны окружающей среды и изменения климата, Проекта USAID по развитию предпринимательства и бизнес-среды, национальной авиакомпании «Uzbekistan Airways» и Проекта USAID по поддержке бизнеса, станет ключевой платформой для налаживания деловых контактов и обмена опытом в сфере туризма в регионе.
В выставке примут участие более 60 туристических компаний из стран Центральной Азии, Египта, ОАЭ, Малайзии, Грузии, России, Турции и других государств. Более 600 посетителей, представляющих туристические рынки Узбекистана, Кыргызстана, Казахстана и Таджикистана, соберутся на площадке отеля «InterContinental Tashkent», чтобы обсудить перспективы сотрудничества и развития отрасли.
Первый день выставки, 29 октября, будет посвящён торжественной церемонии открытия и конференции «TRAVELHUB Uzbekistan++», которая будет состоять из двух панельных сессий. Первая сессия будет посвящена созданию уникального турпродукта, где эксперты обсудят тренды в туризме, взаимодействие между принимающими и отправляющими туроператорами, инновации в сфере путешествий и стратегии долгосрочного партнёрства. Вторая сессия будет посвящена цифровизации в индустрии туризма и гостеприимства, где будут подняты темы современных онлайн-платформ, динамического пакетирования, тенденций развития Travel Tech и другие.
Во второй день, 30 октября, будут организованы деловые встречи в формате B2B, где туристические компании смогут обсудить совместные проекты и открыть новые перспективы для развития бизнеса.