Saida Mirziyoyeva Qoraqalpog‘istonni rivojlantirish rejasini taqdim etdi
Qoraqalpog‘istonda qishloq xo‘jaligi, sanoat va turizmni rivojlantirish uchun loyiha ofisi tashkil etiladi. Prezident maslahatchisi Saida Mirziyoyeva Qoraqalpog‘istonni 2025-yilgacha ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha vazifalar ko‘lami juda katta ekanligini va barcha belgilangan maqsadlarga erishish uchun barcha kuch sarflanishini ma’lum qildi.
23-dekabr kuni prezident raisligida Qoraqalpog‘iston Respublikasini 2025-yilda ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishning ustuvor vazifalariga bag‘ishlangan yig‘ilish o‘tkazildi.
Mirziyoyeva o‘zining Telegram kanalida yozishicha, yig‘ilishda hududning ulkan salohiyatini ro‘yobga chiqarish, jumladan, investisiyalarni ko‘paytirish, yangi ish o‘rinlari yaratish, aholi turmush sifati va daromadlarini oshirish choralari muhokama qilindi.
“Ushbu masalalar bo‘yicha bildirgan takliflarimizni ko‘rib chiqish asnosida davlat rahbari loyiha ofisini tashkil etish to‘g‘risida topshiriq berdi. Tuzilma uchta asosiy “o‘sish nuqtasi”: qishloq xo‘jaligi, sanoat va turizmni rivojlantirishga yo‘naltirilgan”, — deya yozdi prezident maslahatchisi.

Саида Мирзиёева представила план по развитию Каракалпакстана
В Каракалпакстане будет создан проектный офис для развития сельского хозяйства, промышленности и туризма. Помощник президента Саида Мирзиёева сообщила, что масштаб задач по социально-экономическому развитию Каракалпакстана на 2025 год очень велик, и для достижения всех поставленных целей будут приложены все усилия.
Под председательством 23 декабря президента состоялось совещание, посвященное приоритетным задачам социально-экономического развития Республики Каракалпакстан на 2025 год.
Как написала Мирзиёева в своем Telegram-канале, на совещании обсуждались меры по реализации огромного потенциала региона, включая увеличение инвестиций, создание новых рабочих мест, повышение качества жизни и доходов населения.
«В ходе рассмотрения наших предложений по этим вопросам глава государства поручил создать проектный офис. Структура будет направлена на развитие трех основных «точек роста»: сельского хозяйства, промышленности и туризма. Масштаб задач на предстоящий год очень велик, и мы приложим все усилия для достижения всех поставленных целей», - написала помощник президента.