Ўзбекистанда 2024/25 ўқув йили учун «Абитуриент рухсатномаси»ни бериш бошланди. Имтиҳонларни топширишга рухсат олиш учун абитуриентлар онлайн рўйхатдан ўтиши керак.
Ўзбекистонда 2024/2025 ўқув йили учун «Абитуриент рухсатномаси» берилиши бошланди. Бу ҳақда Билим ва малакани баҳолаш агентлиги матбуот хизмати хабар берди.
Имтиҳонларни топширишга рухсат олиш учун абитуриентлар «my.uzbmb.uz» веб-сайтида шахсий идентификация рақами ва паспорт сериясини киритган ҳолда онлайн рўйхатдан ўтиши керак. Тест синовларида қатнашиш учун сиз белгиланган вақтда паспортингиз ёки ID-картанинг асл нусхаси ҳамда рухсатнома билан келишингиз керак.
Шуни таъкидлаш керакки, ҳужжатлар нусхалари билан келган ёки тест синовлари бошланишига кечикиб келган абитуриентлар имтиҳонда иштирок этмайди.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Ўзбекистонда 489 118 нафар абитуриент тест синовларида қатнашиш учун белгиланган тўловдан озод қилинган эди. Билимларни баҳолаш агентлиги тест жараёни ҳақида маълумот берганди.

В Узбекистане стартовала выдача «Пропусков абитуриента» на 2024/2025 учебный год. Об этом сообщает пресс-служба Агентства по оценке знаний и квалификаций.
Чтобы получить разрешение-допуск к экзаменам, абитуриентам необходимо зарегистрироваться онлайн, указав свой личный идентификационный номер и серию с номером паспорта на сайте (my.uzbmb.uz). Для участия в тестировании нужно прийти в указанное время с оригиналом паспорта или ID-карты и разрешением от заявителя.
Важно отметить, что абитуриенты, пришедшие с копиями документов или опоздавшие к началу испытаний, не будут допущены к участию.
Напомним, что ранее в Узбекистане от установленной платы за участие в тестировании были освобождены 489 118 абитуриентов. Агентство по оценке знаний предоставило информацию о процессе тестирования.