Ўтган дам олиш кунлари Япония боғи Teplo Autumn Fest доирасида ёрқин ҳиссиётлар, ижодкорлик ва маданий алмашинув марказига айланди.
Фестиваль бутун минтақадан дизайнерлар, қўл уста ҳунармандлар ва рассомларни бирлаштирди, улар кенг кўламли ярмаркада ўзларининг ноёб маҳсулотларини намойиш этдилар. Икки кунлик фестиваль давомида 17 минг нафар меҳмон 130 та маҳаллий бренд маҳсулотларидан баҳраманд бўлди. Бу ерда кийим-кечак, аксессуарлар, қўлда ишланган буюмлар, табиий косметика ва бошқа кўплаб нарсалар тақдим этилди. Фестивалнинг кўплаб иштирокчилари ўзлари учун ўзига хос нарсаларни топганликларини ва янги брендларни кашф этганликларини таъкидладилар. Маҳаллий брендларни қўллаб-қувватлаш тадбирнинг асосий йўналишларидан бири эди.
Teplo Autumn Fest ёрқин мусиқий чиқишлар билан унутилмас муҳит яратди. Фестиваль саҳнасида ҳам таниқли мусиқачилар, ҳам ёш ижрочилар чиқиш қилди, уларнинг ижролари куз кунини илиқлик ва уйғунлик билан тўлдирди. Мусиқа жанрларининг хилма-хиллиги ҳар кимга ўзига ёққан нарсани топиш имконини берди. Махсус яратилган муҳит очиқ осмон остида табиат ва мусиқа садоларидан баҳраманд бўлиш имкониятини тақдим этди.
Тадбирнинг яна бир муҳим қисми панель мунозаралари бўлиб, уларда тадбиркорлик, маркетинг ва маданият соҳасидаги мутахассислар иштирок этишди. Улар барқарор келажакни қуриш, маҳаллий ташаббусларни қўллаб-қувватлаш ва янги ютуқларга илҳомлантириш бўйича ўз билим ва тажрибаларини ўртоқлашди.
Teplo Autumn Fest меҳмонларга нафақат кузги муҳитдан баҳраманд бўлиш, балки ўзлари учун янги брендларни кашф этиш, ижодкор инсонлар билан танишиш ва маданиятдаги замонавий йўналишлар ҳақида кўпроқ маълумот олиш имкониятини берди. Ушбу тадбир ғоялар ва илҳом алмашиш учун ўзига хос майдонга айланди.
Фестивалнинг бош ҳамкори Ipak Yo‘li Banki кичик бизнес ва тадбиркор аёлларни фаол қўллаб-қувватламоқда. Фестивалда банк томонидан савдо майдонида 10 та жой ажратилди, бу эса иштирокчиларга ўсиш ва ривожланиш учун янги имкониятлар яратди, шунингдек, ўз маҳсулотларини кенг аудиторияга тақдим этиш имконини берди. Фестивалда банк картасининг ноёб дизайни тақдим этилди, икки кун давомида 500 дан ортиқ карта чиқарилди.
Фестивалга Teplo Store, Dafna мебеллар онлайн дўкони, Coca-Cola бренди ва Xon Saroy қурилиш компанияси каби брендлар ҳомийлик қилди.
Ташкилотчилар фестивалнинг барча иштирокчилари ва меҳмонларига миннатдорчилик билдирди. «Teplo доирасидаги навбатдаги учрашувни интизорлик билан кутамиз!» дея хулоса қилишди улар.

В минувшие выходные Японский сад стал центром ярких эмоций, творчества и культурного обмена на Teplo Autumn Fest.
Фестиваль объединил дизайнеров, рукодельниц, ремесленников и художников со всего региона, которые представили свои уникальные изделия на масштабной ярмарке. За два дня фестиваля 17 тысяч гостей смогли насладиться продукцией 130 локальных брендов. Здесь были представлены одежда, аксессуары, предметы ручной работы, органическая косметика и многое другое. Многие участники фестиваля отметили, что нашли для себя что-то особенное и открыли для себя новые бренды. Поддержка локальных брендов была одной из ключевых частей мероприятия.
Teplo Autumn Fest создал незабываемую атмосферу благодаря ярким музыкальным выступлениям. На сцене фестиваля выступали как известные музыканты, так и молодые исполнители, чьи выступления наполнили осенний день теплотой и гармонией. Разнообразие музыкальных жанров позволило каждому найти что-то по душе. Специально созданная атмосфера позволила наслаждаться звуками природы и музыки под открытым небом.
Не менее важной частью фестиваля стали панельные дискуссии, в которых приняли участие эксперты в области предпринимательства, маркетинга и культуры. Они поделились своими знаниями и опытом о том, как создать устойчивое будущее, поддерживать локальные инициативы и вдохновлять на новые достижения.
Teplo Autumn Fest предоставил гостям возможность не только насладиться осенней атмосферой, но и открыть для себя новые бренды, познакомиться с творческими людьми и узнать больше о современных тенденциях в культуре. Это мероприятие стало уникальным пространством для обмена идеями и вдохновения.
Генеральный партнёр фестиваля Ipak Yo‘li Banki активно поддерживает малый бизнес и женщин-предпринимателей. На фестивале банком было выделено 10 мест на зоне продаж, что предоставило участникам новые возможности для роста и развития, а также дало возможность представить свои изделия широкой аудитории. На фестивале был презентован уникальный дизайн карты, за два дня фестиваля было выпущено более 500 карт.
Фестиваль поддержали такие бренды, как Teplo Store, интернет-магазин мебели Dafna, бренд Coca-Cola и девелопер Xon Saroy.
Организаторы поблагодарили всех участников и гостей фестиваля. «С нетерпением ждем следующей встречи в рамках Teplo!», заключили они.