«Ўзбекистон таълимни ривожлантириш йўлида ноёб қадам ташлади», — дейди профессор Ҳеррманн
Мюнхен техника университети профессори Волфганг Херрманн Тошкентда бўлиб ўтаётган Халқаро ҳамкорлик ташаббуслари ҳафталигининг панель сессияси доирасида Ўзбекистонда таълим соҳасидаги ислоҳотлар ва ривожланиш ҳақида сўзлаб берди.
Вольфганг Херрманн / Ташкент / Renaissance Hall
«Янги Ўзбекистонда таълим тизимини трансформация қилиш ва унинг сифатини ошириш» мавзусидаги панель сессияси доирасида Мюнхен техника университети профессори Волфганг Херрманн Ўзбекистонда таълим соҳасидаги ислоҳотлар ҳақида ўз таассуротлари билан ўртоқлашди.
Унинг таъкидлашича, Ўзбекистон таълимни ривожлантириш йўлида ўзига хос қадамлар қўймоқда ва бу борада фаол ҳаракат қилаётган давлатлардан бири ҳисобланади.Профессор мамлакатимизда мактаб ва олий таълимни ривожлантириш бўйича катта ишлар амалга оширилаётганини таъкидлади.
Айниқса, профессор ўзи фахрий президенти бўлган Президент мактаблари ва «Янги Ўзбекистон» университетини таълим соҳасидаги ташаббуснинг ёрқин намунаси деб атади.
Волфганг Херрманннинг фикрича, бугунги панель сессияси ва Ўзбекистондаги таълим ислоҳотлари ҳақидаги қарашлар келажакни таълим ривожи билан боғлайдиган мамлакат учун муҳимдир.

В рамках панельной сессии «Трансформация системы образования и повышение его качества в новом Узбекистане» профессор Мюнхенского технического университета Вольфганг Херрманн поделился своими впечатлениями о реформах в образовательной сфере Узбекистана.
Он отметил, что Узбекистан предпринимает уникальные шаги для развития образования и является одной из стран, активно двигающихся в этом направлении. Профессор подчеркнул, что в стране ведётся большая работа по развитию школьного и высшего образования.
Особенно ярким примером инициативы в сфере образования профессор назвал Президентские школы и университет «Янги Узбекистан», почётным президентом которого он является.
Вольфганг Херрманн считает, что сегодняшняя панельная сессия и взгляды на образовательные реформы в Узбекистане важны для страны, связывающей будущее с развитием образования.