9 ноябрь соат 18:30 да Кинематография саройида (собиқ «Панорама») Турк киноси куни бўлиб ўтади. Кинематография ихлосмандлари олдида машҳур турк хонандаси Элиф Бусе Доган иштирок этади.
Барча ташриф буюрувчилар учун кириш бепул бўлади. Ташкилотчиларнинг сўзларига кўра, сарой 5 мингга яқин кишини сиғдира олади. Қўшимча маълумотларни +998 90-099-82-26 ва +998 99-107-88-09 телефонлари орқали билиб олишингиз мумкин.
Элиф Бусе Доган 1993 йилда Туркиянинг Коджаэли шаҳрида туғилган. 2008 йилда Кожаэли муниципалитет консерваториясининг турк халқ мусиқаси факультетини тамомлаган. Кейинчалик Истанбул техника университети ва Туркия давлат мусиқа консерваториясини тамомлаган.

9 ноября в 18:30 во Дворце кинематографии (бывш. «Панорама») пройдет День турецкого кино. Перед любителями кинематографа выступит популярная турецкая певица Элиф Бусе Доган.
Вход для всех посетителей будет бесплатным. По словам организаторов, дворец сможет вместить около 5 тысяч человек. Дополнительную информацию можно будет узнать по телефонам: +998 90-099-82-26 и +998 99-107-88-09.
Элиф Бусе Доган | Фото: Instagram
Элиф Бусе Доган родилась в турецком Коджаэли в 1993 году. В 2008 году окончила факультет турецкой народной музыки консерватории муниципалитета Коджаэли. Позднее также окончила Стамбульский технический университет и Турецкую государственную музыкальную консерваторию.