Тошкент метрополитенида вояга етмаган қизга тегажоғлик қилган эркак 4 суткага қамалди
Суд Тошкент метросида вояга етмаган йўловчига тегажоғлик қилган 34 ёшли эркакни 4 суткалик қамоққа ҳукм қилди.
Фото: Взгляд.uz
Жиноят ишлари бўйича Тошкент шаҳар Чилонзор тумани суди пойтахт метрополитени вагонида вояга етмаган қизга тегажоғлик қилган эркакни тўрт суткага маъмурий қамоққа олди. Бу ҳақда «Взгляд.uz»га шаҳар судлари матбуот хизмати хабар берди.
30 октябрь куни метро вагонида 34 ёшли эркак ўзига нотаниш вояга етмаган қизнинг орқасидан ва пастроғидан ушлаб кўрди. Қиз станциядаги навбатчига бу ҳақда маълум қилган, ҳуқуқбузар қўлга олинган.
Суд мажлисида эркак айбига иқрор бўлиб, қилмишига пушаймонлигини билдирди ва суддан жазони енгиллаштиришни сўради.
Суд фуқарони Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 41-1-моддаси 1-қисми (жинсий тегажоғлик) билан айбдор деб топиб, айбдорга 4 сутка қамоқ жазоси тайинлади.

Молодого человека, пристававшего к несовершеннолетней в метро Ташкента, посадили на 4 сутки
Суд приговорил к 4 суткам ареста 34-летнего мужчину, который домогался несовершеннолетней пассажирки в вагоне метро в Ташкенте.
Суд Чиланзарского района Ташкента по уголовным делам назначил административный арест на четверо суток мужчине, который домогался несовершеннолетней в вагоне столичного метро. Об этом «Взгляд.uz» сообщили в пресс-службе городских судов.
30 октября 34-летний мужчина в вагоне метро стал трогать за спину и ниже незнакомую ему несовершеннолетнюю девушку. Девушка сообщила об этом дежурным по станции, правонарушителя задержали.
На судебном заседании мужчина признал вину, заявил, что сожалеет о содеянном, и просил суд смягчить ему наказание.
Суд признал гражданина виновным по части 1 статьи 41-1 (сексуальное домогательство) Кодекса об административной ответственности и назначил виновному наказание в виде ареста на 4 суток.