Samsung 800 nafar oʻzbekistonlikni ishga oladi
Oʻzbekiston Respublikasi Migratsiya agentligi xabar berishicha, kelgusi yilda Oʻzbekistondan 800 nafargacha malakali mutaxassis Janubiy Koreyaning Samsung Heavy Industriyes korxonalarida taʼlim olib, ish bilan taʼminlanadi.
Oʻzbekistonliklarni ish bilan taʼminlash masalasi agentlik rahbari Jahongir Xidoyxoʻjayev va Samsung Heavy Industriyes kompaniyasining inson resurslarini boshqarish boʻlimi rahbari Jin-ho Be oʻrtasida muhokama qilindi.
Mutaxassislarga uch yillik E-7 ish vizasi beriladi. Uni olish uchun nomzodning maʼlumoti va ish tajribasi kompaniya faoliyati yoʻnalishiga mos kelishi shart.

В следующем году до 800 квалифицированных специалистов из Узбекистана пройдут обучение и получат работу на южнокорейских предприятиях Samsung Heavy Industries, сообщило Агентство миграции РУз.
Вопрос о трудоустройстве узбекистанцев обсудили глава ведомства Жахонгира Хидайходжаева и руководитель отдела по управлению человеческими ресурсами Samsung Heavy Industries Джинхо Бэ.
Специалистам предоставят рабочую визу Е-7 сроком на три года. Для ее получения образование соискателя и его опыт работы должны соответствовать направлению деятельности компании.