Nazarbekov Qirgʻiziston xalq artisti unvoniga sazovor boʻldi
Qirgʻiziston prezidenti Oʻzbekiston madaniyat vaziri Ozodbek Nazarbekovga “Qirgʻiziston Respublikasi xalq artisti” unvonini topshirdi.
Foto: Qirgʻiziston prezidenti matbuot xizmati
Sadir Japarov Oʻzbekiston madaniyat vaziriga “Qirgʻiziston Respublikasi xalq artisti” unvonini berdi. Prezident bu haqidagi farmonni sentyabr oyidayoq imzolagan edi.
Ozodbek Nazarbekov madaniy aloqalarni rivojlantirish va mamlakatlar oʻrtasidagi doʻstlikni mustahkamlashga qoʻshgan hissasi uchun bu sharafli unvonga sazovor boʻldi.
15-dekabr kuni Qirgʻiziston milliy filarmoniyasida Nazarbekov ishtirokida musiqiy kecha oʻtkaziladi.
Shuningdek, xabarlarga koʻra, Yunus Rajabiy nomidagi Oʻzbekiston milliy musiqa sanʼati institutining “Anʼanaviy maqom ijrochiligi” kafedrasi katta oʻqituvchisi Farangiz Nuriddin qizi Mahmudovaga “Qirgʻiziston Respublikasining xizmat koʻrsatgan artisti” faxriy unvoni berildi.

Назарбеков стал Народным артистом Кыргызстана
Президент Кыргызстана присвоил министру культуры Узбекистана Озодбеку Назарбекову звание «Народного артиста КР».
Фото: пресс-служба президента Кыргызстана
Садыр Жапаров присвоил министру культуры Узбекистана звание «Народный артист Кыргызской Республики». Президент подписал указ об этом еще в сентябре.
Озодбек Назарбеков удостоился такой чести за вклад в развитие культурных связей и укрепление дружбы между странами.
15 декабря в Кыргызской национальной филармонии пройдет музыкальный вечер с участием Назарбекова.
Также, согласно информации, почётное звание «Заслуженный артист Кыргызской Республики» было присвоено старшему преподавателю кафедры «Традиционное исполнение макома» Узбекского национального института музыкального искусства имени Юнуса Раджаби Фарангиз Нуридин кизы Махмудовой.