Ergash Soliyev boshqa ishga oʻtishi munosabati bilan Jizzax viloyati hokimi lavozimidan ozod etildi. HET boshqaruvi raisi lavozimida ishlab kelgan Ulugʻbek Mustafoyev hokim vazifasini bajaruvchi etib tayinlandi.
Ergash Alibekovich Soliyev boshqa ishga oʻtishi munosabati bilan Jizzax viloyati hokimi lavozimidan ozod etildi. Bu haqdagi farmonni Oʻzbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyev imzoladi.
Yana bir farmon bilan “Hududiy elektr tarmoqlari” kompaniyasi boshqaruvi raisi lavozimida ishlab kelgan Ulugʻbek Mavlonovich Mustafoyev hokim vazifasini bajaruvchi etib tayinlandi.
Ulugʻbek Mustafoyev 1991-yilda Toshkent xalq xoʻjaligi institutini tamomlagan. U 2019-yil aprelida “HET”ga rahbarlik qilgan, bungacha 2017-yildan “Oʻzbekenergo” kompaniyasi rahbari boʻlgan (oʻsha paytda u qayta tashkil etilib, uchta kompaniyaga — “HET”, “Milliy elektr tarmoqlari” va “Issiqlik elektr stansiyalari”ga boʻlingan).

Эргаш Салиев освобожден от должности хокима Джизакской области
Эргаш Салиев освобождён от должности хокима Джизакской области в связи с переходом на другую работу (какую именно не уточняется). И. о. хокима назначен Улугбек Мустафоев, ранее занимавший пост председателя правления РЭС.
Эргаш Алибекович Салиев освобождён от должности хокима Джизакской области в связи с переходом на другую работу. Указ об этом подписал президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев.
Другим указом исполняющим обязанности хокима назначен Улугбек Мавлонович Мустафоев, работавший председателем правления компании «Региональные электрические сети».
Улугбек Мустафоев в 1991 году окончил Ташкентский институт народного хозяйства. Он возглавил «РЭС» в апреле 2019 года, до этого с 2017 года был руководителем компании «Узбекэнерго» (тогда она была реорганизована и разбита на три компании — «РЭС», «Национальные электросети» и «Тепловые электростанции»).