UzAuto Motors va UzAuto Motors Powyertrain bosh direktori Bo Anderson o‘z lavozimini tark etdi. U uch yil davomida kompaniyalarni boshqargan. Anderson davrida Andijonda Tracker va Onix modellari ishlab chiqarila boshlandi.
Foto: UzAuto Motors
Bo Anderson UzAuto Motors va UzAuto Motors Powyertrain kompaniyalari bosh direktori lavozimidan ozod etildi.
Anderson uch yil davomida UzAuto Motors’ni boshqargan. Shu vaqt ichida kompaniya Andijon va Xorazm viloyatlaridagi zavodlarida avtomobil ishlab chiqarishni sezilarli darajada oshirdi.
O‘zbekistonda Chevrolet Tracker krossoveri va Chevrolet Onix sedani ishlab chiqarila boshlandi. Mamlakat MDH va Markaziy Osiyoda yengil avtomobillar ishlab chiqarish bo‘yicha yetakchiga aylandi. Bundan tashqari, O‘zbekiston bozori Chevrolet brendi uchun ikkinchi o‘rinda turadi.
Bu Anderson Shvesiyada tug‘ilgan. Avtomobilsozlik sohasidagi faoliyatini u General Motors kompaniyasida boshlagan, keyin esa Rossiyadagi GAZ va AvtoVAZ kompaniyalarini boshqargan.
Eslatib o‘tamiz, 2024-yil sentyabr oyida UzAuto Motors bosh direktori Bo Anderson ishdagi aniqlangan kamchiliklar uchun jarimaga tortilgan edi.

Бо Андерсон освободил должность генерального директора UzAuto Motors и UzAuto Motors Powertrain, сообщила пресс-служба компании.
Андерсон руководил UzAuto Motors на протяжении трёх лет. За это время компания значительно увеличила производство автомобилей на своих заводах в Андижанской и Хорезмской областях.
В Узбекистане начали выпускать кроссовер Chevrolet Tracker и седан Chevrolet Onix. Страна стала лидером по производству легковых автомобилей в СНГ и Центральной Азии. Кроме того, узбекский рынок стал вторым по значимости для бренда Chevrolet.
Бу Андерсон родился в Швеции. Свою карьеру в автомобильной индустрии он начал в General Motors, а затем возглавлял ГАЗ и АвтоВАЗ в России.
Напомним, что в сентябре 2024 года гендиректора UzAuto Motors Бо Андерсона оштрафовали за выявленные недостатки в работе.