Тошкентда жамоат жойида қизга тегажоғлик қилган эркак 5 суткага қамалди
Тошкентда жамоат жойида қизга тегажоғлик қилган эркак 5 суткага қамалди. Қизнинг айтишича, айбланувчи уни қучоқлаб, деворга тирамоқчи бўлган.
25 октябрь куни жиноят ишлари бўйича Юнусобод туман суди Жиззах вилоятида яшовчи 22 ёшли йигитнинг жамоат жойида қизга тегажоғлик қилганига оид ишни кўриб чиқди. Бу ҳақда «Взгляд.uz»га шаҳар судлари матбуот хизмати хабар берди.
Айбланувчи жамоат жойида қизнинг олдига келиб, унинг орқасидан белидан қучди ва деворга босишга уринган. Қиз қичқириб юборган ва гумонланувчи воқеа жойидан ғойиб бўлган.
Судда йигит ўз айбига тўлиқ иқрор бўлиб, суддан жазони енгиллаштиришни сўраб, пушаймонлигини билдирган.
Суд айбига иқрорлиги ва далиллар, жумладан, кузатув камераларидан олинган видеоёзувлар мавжудлигини инобатга олиб, айбланувчига 5 сутка маъмурий қамоқ жазоси тайинланган.

В Ташкенте мужчина, пристававший к девушке в общественном месте, арестован на 5 суток
В Ташкенте мужчину, пристававшего к девушке в общественном месте, арестовали на 5 суток. Девушка заявила, что подсудимый обхватил её и пытался прижать к стене.
25 октября Юнусабадский районный суд по уголовным делам рассмотрел дело в отношении 22-летнего жителя Джизакской области, который приставал к девушке в общественном месте. Об этом «Взгляд.uz», сообщили в пресс-службе городских судов.
Обвиняемый подошел в общественном месте к девушке, обхватил её сзади за бедра и попытался прижать к стене. Девушка закричала и подозреваемый скрылся с места происшествия.
На суде парень полностью признал свою вину и выразил раскаяние, попросив суд о смягчении наказания.
Суд, учитывая признание вины и наличие доказательств, в том числе видеозаписей с камер наблюдения, назначил обвиняемому 5 суток административного ареста.