Oʻzbekistonning My Freighter yuk aviakompaniyasi Vengriyada yangi korxona tashkil etadi
Oʻzbekistonning My Freighter aviatashuvchisi Vengriyada yuk tashuvchi aviakompaniya tashkil etishni rejalashtirmoqda. Bu haqda Centrum Holding bosh direktori Abdulaziz Abdurahmonov maʼlum qildi, deb xabar beradi “Ch-aviation”.
Uning soʻzlariga koʻra, bunga erishish uchun My Freighter ikkita yangi aviatashuvchi sertifikatini (AOC) – Vengriya va Saudiya Arabistonida olishni moʻljallamoqda.
Abdurahmonov, shuningdek, Centrum Holding kompaniyasi Navoiy aeroportida My Freighter uchun yangi baza ochish va Liyej (Belgiya) va Ostrava (Chexiya) shaharlariga muntazam yuk qatnovlarini yoʻlga qoʻyishga qaror qilganini taʼkidladi.
Aviakompaniya hozirda Gonkongdan Budapeshtga charter yuk reyslarini Oʻzbekistonda oraliq toʻxtash bilan amalga oshiradi.

Узбекский авиаперевозчик My Freighter планирует создать грузовую авиакомпанию в Венгрии. Об этом заявил гендиректор компании Centrum Holding Абдулазиз Абдурахманов, передает Ch-aviation.
По его словам, для этого My Freighter намерен получить два новых сертификата авиаперевозчика (AOC) — в Венгрии и в Саудовской Аравии.
Также Абдурахманов отметил, что Centrum Holding решила открыть для My Freighter новую базу в аэропорту города Навои и запустить регулярные грузовые рейсы в Льеж (Бельгия) и Остраву (Чехия).
Сейчас авиакомпания выполняет чартерные грузовые рейсы из Гонконга в Будапешт с промежуточной посадкой в Узбекистане.