Qo‘lga olingan shaxs fuqaroga auksionga qo‘yilgan 210 kv/m yer uchastkasini 4 ta do‘kon qurish uchun rasmiylashtirishda yordam berishni va’da qilgan.
Hokim yordamchisi fuqaroning ishonchiga kirib, bu masalani hal qilishda yordam beradigan yuqori lavozimli amaldorlar bilan aloqasi borligiga ishontirdi.
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 168-moddasi (firibgarlik) va 211-moddasi (pora berish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Qayd etilishicha, qo‘lga olingan shaxs o‘g‘rilik, firibgarlik va hokimiyatni suiiste’mol qilganlikda ayblanib, sudlangan.

В Ташкенте при получении взятки в размере $30 тыс. задержан помощник хокима одной из махаллей Учтепинского района, сообщает UzA.
Задержанный обещал гражданину помощь в оформлении земельного участка площадью 210 кв. м, выставленного на аукцион, для строительства четырех магазинов.
Помощник хокима, войдя в доверие гражданина, заверил, что у него есть связи с высокопоставленными чиновниками, которые помогут решить данный вопрос.
В отношении задержанного возбуждено уголовное дело по статьям 168 (Мошенничество) и 211 (Дача взятки).