Кападзе Ўзбекистон терма жамоасининг Олимпия ўйинлари учун тўлиқ таркибини эълон қилди
24 июль куни футбол бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Парижда бўлиб ўтадиган Олимпия ўйинларидаги илк учрашувини Испания терма жамоасига қарши ўтказади. Бош мураббий Темур Кападзе ўйинларда иштирок этадиган футболчилар рўйхатини эълон қилди.
Фото: Футбол ассоциацияси
ХХХIII ёзги Олимпия ўйинлари Парижда 26 июлдан 10 августгача бўлиб ўтади. Мазкур нуфузли мусобақада футбол бўйича Ўзбекистон терма жамоаси ҳам иштирок этади.
Олимпиячилар «С» гуруҳида Испания, Миср ва Доминикан Республикаси терма жамоалари билан куч синашади. Мусобақада терма жамоанинг 22 нафар футболчиси иштирок этади.
Бош мураббий Тимур Кападзе Олимпиада ўйинлари учун терма жамоанинг якуний таркибини эълон қилди.
Фото: ЎФА
Жамоа таркиби:
Дарвозабонлар: Абдувоҳид Неъматов, Владимир Назаров, Хамидилло Абдунабиев.
Ҳимоячилар: Абдуқодир Хусанов, Асадбек Рахимжонов, Муҳаммадқодир Ҳамралиев, Хусниддин Алиқулов, Саидазамат Мирсаидов, Зафармурод Абдираҳматов, Иброҳимхалил Йўлдошев.
Ярим ҳимоячилар: Абдурауф Бўриев, Бехруз Асқаров, Жасур Жалолиддинов, Ибрагим Ибрагимов, Умарали Раҳмоналиев, Диёр Холматов.
Ҳужумчилар: Аббосбек Файзуллаев, Остон Урунов, Элдор Шомуродов, Алишер Одилов, Руслан Жиянов, Ҳусаин Норчаев.
Ушбу таркибдан 4 нафар футболчи резерв таркибга ўтказилади. 18 нафар асосий ўйинчидан бири жароҳат олса, ўринбосарлардан бири майдонга тушиши мумкин бўлади.
Тимур Кападзе шогирдлари Олимпия ўйинларини 24 июль куни Испания терма жамоасига қарши ўйин билан бошлайди. 27 июль куни Мисрга қарши иккинчи тур ўйини, 30 июль куни Доминикан Республикаси терма жамоаси билан учинчи ўйин бўлиб ўтади.

С 24 июля по 10 августа в Париже пройдут XXXIII летние Олимпийские игры. Сборная Узбекистана по футболу также примет участие в этих престижных соревнованиях.
Наши олимпийцы выступят в группе «S», где им предстоит сразиться с командами Испании, Египта и Доминиканской Республики. В соревнованиях примут участие 22 игрока сборной.
Вчера главный тренер Тимур Кападзе объявил окончательный состав команды на Олимпийские игры.
Фото: АФУ
Состав команды:
Вратари: Абдувахид Нематов, Владимир Назаров, Хамидилло Абдунабиев.
Защитники: Абдукодир Хусанов, Асадбек Рахимджонов, Мухаммадкодир Хамралиев, Хусниддин Аликулов, Саидазамат Мирсаидов, Зафармурод Абдирахматов, Ибрагимхалил Йулдашев.
Полузащитники: Абдурауф Бориев, Бехруз Аскаров, Жасур Джалолиддинов, Ибрагим Ибрагимов, Умарали Рахмоналиев, Диёр Холматов.
Нападающие: Аббосбек Файзуллаев, Остон Урунов, Элдор Шомуродов, Алишер Одилов, Руслан Жиянов, Хусаин Норчаев.
Сообщаем, что четыре игрока из резервной команды будут выступать в основном составе. Если кто-то из 18 основных игроков получит травму, то один из запасных сможет выйти на поле.
Олимпийские игры воспитанники Тимура Кападзе начнут 24 июля игрой со сборной Испании. 27 июля состоится матч второго тура против Египта, а 30 июля — третий матч с командой Доминиканской Республики.