Комил Алламжонов Президент Администрациясининг Ахборот сиёсати департаменти раҳбари лавозимидан озод қилинди
Комил Алламжонов Президент Администрациясининг Ахборот сиёсати департаменти раҳбари лавозимидан озод қилинди. Президент Шавкат Мирзиёев тегишли фармонни имзолади.
Давлат раҳбарининг фармонига кўра, Комил Исмоилович Алламжонов Президент Администрациясининг Ахборот сиёсати департаменти бошлиғи лавозимидан озод этилди.
Президент матбуот котиби Шерзод Асадовнинг маълум қилишича, ушбу қарор Комил Алламжоновнинг бошқа ишга ўтиши муносабати билан қабул қилинган.
«Комил Алламжонов президентимиз Ш.М.Мирзиёев томонидан белгиланган сўз эркинлигини ривожлантириш, давлат органлари фаолиятининг шаффофлигини таъминлаш ва халқ таълими тизимини такомиллаштириш бўйича устувор вазифаларни амалга оширишда сезиларли ютуқларга эришди», — дея таъкидлади Шерзод Асадов.

Комил Алламжонов освобожден от должности руководителя департамента информационной политики Администрации президента
Комил Алламжонов освобожден от должности руководителя департамента информационной политики Администрации президента. Соответствующий указ подписал президент Шавкат Мирзиеев.
Указом главы государства Алламжонов Комил Исмоилович освобожден от должности руководителя департамента информационной политики Администрации президента.
Решение принято в связи с переходом Комила Алламжонова на другую работу, сообщил пресс-секретарь президента Шерзод Асадов.
«Комил Алламжонов добился значительных результатов в реализации приоритетных задач, поставленных нашим президентом Ш. М. Мирзиёевым, в развитии свободы слова, обеспечении открытости деятельности государственных органов и совершенствовании системы народного образования», - отметил Шерзод Асадов.