Комил Алламжонов суиқасддан сўнг илк бор оммага кўриниш берди
Комил Алламжонов суиқасддан сўнг жамоатчилик билан алоқага чиқиб, сайлов участкасидан олинган «Ўз танловимни қилдим» дея изоҳ ёзилган суратни эълон қилди
Эслатиб ўтамиз, воқеа 26 октябрга ўтар кечаси Тошкент вилояти Қибрай туманидаги темир йўл кесишмаси яқинида содир бўлган (суратда). Аввалроқ хабар берганимиздек, икки номаълум шахс ўқотар қуролдан бир неча марта ўқ узиб, сўнг қочиб кетган. Ҳайдовчи ва собиқ амалдор жароҳат олмаган.
Бош прокуратура хабарномасида таъкидланишича, бу қасддан қотилликка уриниш бўлган
Идора аниқлаштирган маълумотга кўра, Жиноят кодексининг 25, 97-моддаси (Қасддан одам ўлдиришга суиқасд қилиш), шунингдек, 248-моддаси (Ўқотар қуролнинг, ўқ-дориларнинг, ўқотар қурол асосий қисмларининг, портловчи моддаларнинг, портлатиш воситаларининг ёки портлатиш қурилмаларининг қонунга хилоф муомаласи) бўйича жиноят иши қўзғатилган
Тезкор-тергов гуруҳига Бош прокуратура, Тошкент вилояти, Тошкент шаҳар прокуратуралари, Ҳарбий ва Транспорт прокуратуралари, ИИВ, вилоят ва пойтахт ИИББ ҳамда Божхона қўмитаси вакиллари киритилган.

Комил Алламжонов вышел на связь с общественностью после покушения
Комил Алламжонов вышел на связь с общественностью после покушения, опубликовав фотографию из избирательного участка.
Комил Алламжонов вышел на связь с общественностью после покушения, опубликовав фотографию из избирательного участка с подписью: «Сделал свой выбор».
Напомним, Инцидент произошёл в ночь на 26 октября в Кибрайском районе Ташкентской области в районе железнодорожного переезда (на фото). Мы писали, что двое неизвестных произвели несколько выстрелов из огнестрельного оружия и скрылись. Водитель и бывший чиновник не пострадали.
В сообщении Генпрокуратуры говорится, что это было умышленное покушение на убийство.
По уточнённой информации ведомства, возбуждено уголовное дело по статье 97 через статью 25 Уголовного кодекса (покушение на умышленное убийство),а также статье 248 (незаконный оборот оружия).
В оперативно-следственную группу вошли представители Генеральной прокуратуры, прокуратур Ташкентской области, города Ташкента, Военной и Транспортной прокуратур, МВД, ГУВД области и столицы, а также Таможенного комитета.