Комил Алламжоновга нисбатан суиқасдда гумонланаётганлардан бири қўлга олинди
Президент администрациясининг собиқ ходими Комил Алламжонов бўлган Range Rover автомобилига ҳужум қилишда гумонланаётганлардан бири қўлга олинди.
Президент администрациясининг собиқ ходими Комил Алламжонов бўлган Range Rover автомобилига ҳужум қилишда гумонланаётганлардан бири қўлга олинди. Бу ҳақда якшанба куни эрталаб Бош прокуратура матбуот хизмати хабар берди.
Ушбу ҳодиса юзасидан тергов ҳаракатлари давом этмоқда ва ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар воқеа тафсилотларини аниқлаш устида ишламоқда.
Эслатиб ўтамиз, Комил Алламжоновга 26 октябрь куни кечаси тахминан соат 01:30 да Қибрай туманида, унинг уйи яқинида қуролли ҳужум уюштирилган.
Икки номаълум шахс у ўтирган автомобилга бир неча марта ўқ узган ва воқеа жойидан қочиб кетган. Алламжонов жароҳатланмаган.
Операция тафсилотлари ва терговга яқин бўлган «Озодлик» радиоси манбасининг маълум қилишича, ҳодиса «суиқасд» сифатида баҳоланмоқда.
Унинг сўзларига кўра, ҳодиса Алламжонов Қибрай туманидаги уйи яқинидаги темир йўл кесишмасидан шахсий автомобилида ўтаётганда содир бўлган.
«Қоронғида йўл четида автомобилни пойлаб турган икки киши мототциклда келиб, Макаров тўппончасидан автомобилга беш марта ўқ узган ва қочишга муваффақ бўлган. Алламжонов ва унинг ҳайдовчиси жароҳатланмаган, аммо автомобилда ўқ излари бор. Ҳозирда камералар ёқилган ва ҳужум қилганларни аниқлаш ишлари олиб борилмоқда», — дейилади хабарда.

Задержан один из подозреваемых в нападении на внедорожник Range Rover, в котором находился бывший сотрудник Администрации президента Комил Алламжонов. О задержании утром в воскресенье сообщила пресс-служба Генеральной прокуратуры.
Расследование по данному делу продолжается, и правоохранительные органы работают над установлением всех обстоятельств произошедшего.
Напомним, на Комила Алламжонова совершили вооруженное нападение в Кибрайском районе, недалеко от его дома ночью 26 октября, примерно в 01:30.
Двое неизвестных несколько раз выстрелили в машину, в которой он сидел, и скрылись с места происшествия. Алламжонов не пострадал.
Источник Радио «Озодлик», близкий к деталям операции и следствию, сообщил, что инцидент квалифицируется как «покушение».
По его словам, инцидент произошел, когда Алламжонов проезжал железнодорожные пути возле своего дома в Кибрайском районе на личном автомобиле.
«Два человека на мотоцикле, ожидавшие машину на обочине в темноте, пять раз выстрелили в машину из пистолета Макарова и сумели скрыться. Алламжонов и его водитель не пострадали, но на машине есть следы от пуль. Сейчас камеры включены и ведутся работы по установлению нападавших», — говорится в сообщении.