Тошкентдаги «Чорсу» меҳмонхонаси бузилмоқда
Тошкентдаги Чорсу майдони қайта қурилади, шу номдаги меҳмонхона бузиб ташланмоқда. Майдонни қайта қуриш 620 та иш ўрнини яратади ва Тошкент шаҳрининг уй-жой фондига қарийб 113 минг кв. м қўшади.
Тошкентда Чорсу майдони қайта қурилмоқда, шу номдаги меҳмонхона бузиб ташланмоқда. Бу ҳақда 2 ноябрь куни пойтахтда бўлиб ўтган матбуот анжуманида маълум қилинди.
Ушбу матбуот анжуманида Германиянинг Tchoban Voss Architekten компанияси томонидан ишлаб чиқилган якуний қайта қуриш лойиҳаси тақдим этилди. Майдонда янги меҳмонхона, бизнес маркази ва турар-жой бинолари барпо этилади.
Ишларни 2025 йилда бошлаш режалаштирилган бўлиб, уларни ўзбекистонлик ва хорижий инвесторлар консорциуми амалга оширади. Қурилиш ишлари 2029 йилгача якунланиши керак.
Лойиҳанинг қиймати 170 миллион доллардан ошади. Майдонни қайта қуриш 620 та иш ўрнини яратади ва Тошкент шаҳри фондига қарийб 113 минг квадрат метр турар-жой ва тижорат кўчмас мулкини қўшади.
Чорсу майдонининг янги қиёфаси пойтахтнинг Эски шаҳар қисмини бутунлай ўзгартириб юборади. Бу ерда инвестициялар ва бизнес учун муҳим марказ пайдо бўлади.

В Ташкенте демонтируют гостиницу «Чорсу»
В Ташкенте реконструируют площадь Чорсу, одноименную гостиницу демонтируют. Реконструкция площади обеспечит 620 рабочих мест и добавит к фонду Ташкента почти 113 тысяч кв. м жилой недвижимости.
В Ташкенте реконструируют площадь Чорсу, одноименную гостиницу демонтируют. Об этом объявили пресс-конференции, состоявшейся 2 ноября в столице.
На соответствующей пресс-конференции был представлен финальный проект реконструкции от немецкой компании Tchoban Voss Architekten. На площади разместятся новая гостиница, бизнес-центр и жилые дома.
Работы планируют начать в 2025 году, их будет выполнять консорциум узбекских и зарубежных инвесторов. Строительство должно завершиться к 2029 году.
Стоимость проекта составляет более $170 млн. Реконструкция площади обеспечит 620 рабочих мест и добавит к фонду Ташкента почти 113 тысяч кв. м жилой и коммерческой недвижимости.
Новый облик площади Чорсу преобразит Старый город столицы. Здесь появится важная точка притяжения для инвестиций и бизнеса.