Telegram мини-иловалар учун ўнта янги функцияни тақдим этади
Telegram икки-тўрт ҳафта ичида мини-иловалар учун 10 та янги функцияни тақдим этишни режалаштирмоқда, бу эса ишлаб чиқувчиларга ўнлаб янги турдаги иловалар ва ўйинларни яратиш имконини беради.
Ўйин ва иловалар ишлаб чиқувчилар учун ўнта функция Telegram мессенжерида пайдо бўлади, деди унинг асосчиси Павел Дуров.
Гап тўлиқ экран режимида кўриш, ёрлиқлар, обуна режалари, геолокацияга кириш, қурилма ҳолати ва йўналиши ҳақидаги маълумотлар, медиа файлларни алмашиш, совғалар юбориш, кенгайтирилган хабарлар давомийлиги, шунингдек, рекламани монетизация қилиш ҳақида бормоқда.
Охирги иккита функция энди фойдаланувчилар учун мавжуд, деди Дуров. Қолганлари икки-тўрт ҳафта ичида мессенжерда пайдо бўлади.

Telegram представит десять новых функций для мини-приложений
Telegram в течение двух-четырех недель собирается представить 10 новых функций для мини-приложений, которые позволят разработчикам создавать десятки новых видов приложений и игр.
Десять функций для разработчиков игр и приложений появится в мессенджере Telegram, заявил его основатель Павел Дуров.
Речь идет о полноэкранном режиме просмотра, ярлыках, планах подписки, доступе к геолокации, статусу и данным об ориентации устройства, обмене медиа-файлами, отправке подарков, расширенной продолжительности сообщений, а также монетизации рекламы.
Последние две функции уже доступны пользователям, отметил Дуров. Оставшиеся появятся в мессенджере в течение двух-четырех недель.