Бош прокуратуранинг Андижон шаҳар бошқармаси томонидан ўтказилган суриштирув ишлари давомида фуқаро С.К. ҳудудий тижорат банки филиалидан ажратилган кредит эвазига сотиб олинган Chevrolet Equinox русумли автомашинани қайтариб олиш ҳуқуқисиз 38 500 АҚШ долларига сотиб, банк манфаатларига 378 миллион АҚШ доллари миқдорида зарар етказган.
Шунингдек, бошқарманинг Қўқон шаҳар бўлими томонидан ўтказилган дастлабки тергов ҳаракатлари давомида фуқаро Х.А. ва бошқа шахслар Ш.Ю.нинг ишончига кириб, тижорат банкининг Қўқон шаҳридаги филиалларидан биридан унинг номига автокредит олиб, сўнгра ўзларига тегишли Chevrolet Equinox русумли автомашинасини алдов йўли билан бошқа шахсларга сотиб, 326,7 млн cўм олган.
Мазкур ҳолатлар юзасидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси (Фирибгарлик) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

В ходе расследования, проведенного Андижанским городским отделом Генпрокуратуры, было установлено, что гражданин С.К. продал автомобиль Chevrolet Equinox, приобретенный по кредиту, выделенному в филиале территориального коммерческого банка, за 38 500 долларов гражданину Ж.К без права выкупа, причинив ущерб интересам банка на сумму 378 млн долларов.
Также в ходе предварительного расследования, проведенного Кокандским городским отделом департамента, было установлено, что гражданин Х.А. и другие лица вошли в доверие Ш.Ю и взяли автокредит на его имя в одном из Кокандских филиалов коммерческого банка, затем приобретенный автомобиль Chevrolet Equinox они продали обманным путем другим лицам и получили 326,7 млн сумов.
По данным случаям возбуждены уголовные дела по статье 168 (Мошенничество) УК РУз, ведутся расследования.