Toshkentda 18 yoshli yigit oʻzini metro poyezdi ostiga tashladi
Toshkent metropolitenining “Olmos” bekatida 18 yoshli yigit oʻzini metro poyezdi tagiga tashladi. Jabrlanuvchi omon qoldi va shifoxonaga yotqizildi.
17-yanvar kuni yerusti metro yoʻnalishida 18 yoshli yigit oʻzini poyezd tagiga tashlagan. Bu haqda Bosh prokuratura matbuot kotibi Hayot Shamsutdinov xabar berdi.
Maʼlumotlarga koʻra, soat 22:40 atrofida “Olmos” bekatida “Turon-Doʻstlik” yoʻnalishi boʻyicha harakatlanayotgan poyezd platformaga yaqinlashayotgan paytda, platformada turgan 2006-yilda tugʻilgan yigit poyezd ostiga sakrab tushdi. Shu payt platformada turgan 2006-yilda tugʻilgan yigitcha tarkib ostiga sakrab tushgan.

В Ташкенте 18-летний парень бросился под поезд метро
В ташкентском метро на станции «Олмос» 18-летний юноша бросился под поезд метрополитена. Пострадавший выжил, его госпитализировали в больницу.
17 января, на линии наземного метро 18-летний юноша бросился под поезд. Об этом сообщил пресс-секретарь Генеральной прокуратуры Хаёт Шамсутдинов.
Согласно информации, около 22:40 на станции «Олмос» поезд, следовавший по маршруту «Турон-Дустлик», подъезжал к платформе. В этот момент юноша, 2006 года рождения, стоявший на платформе, прыгнул под состав.
Благодаря оперативной работе сотрудников станции, дежуривших на платформе, пострадавшего удалось извлечь из-под вагона живым. Его немедленно доставили в больницу.