Париждаги Олимпиадада яна бир ўзбекистонлик ҳакам ишлайди
2024 йилда Парижда бўлиб ўтадиган Ёзги Олимпия ўйинларида ўзбекистонлик ҳакам ишлайди. Алишер Полвонов Олимпиадада ҳакам сифатида иштирок этади. Бу унинг биринчи Олимпиадаси.
Фото: Olympic.uz
Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинлари доирасидаги бокс мусобақаларида ўзбекистонлик ҳакам ишлайди. Мамлакат бокс федерациясидан маълум қилишларича, ўзбекистонлик Алишер Полвонов бўлажак баҳсларда ҳакам сифатида иштирок этади.
Полвонов учун Париж-2024 биринчи Олимпиада ҳисобланади. Бунгача у Париж-2024 саралаш босқичи доирасида нуфузли мусобақалар, Осиё ва жаҳон чемпионатлари, шунингдек, қитъа ва жаҳон лицензион турнирларида ишлаган.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Халқаро қиличбозлик федерацияси Дилором Турдиқуловани навбатдаги Олимпия ўйинларида ишлайдиган ҳакамлар рўйхатига киритган эди.

На соревнованиях по боксу в рамках летних Олимпийских игр «Париж-2024» будет работать рефери из Узбекистана. Как сообщает Федерация бокса страны, на предстоящих состязаниях примет участие узбекистанец Алишер Полвонов в качестве арбитра.
Для Полвонова «Париж-2024» считается первой Олимпиадой. До этого он работал на престижных соревнованиях, чемпионатах Азии и мира, а также, на континентальных и мировых лицензионных турнирах в рамках квалификационного цикла Париж-2024.
Напомним, что ранее Международная федерация фехтования включила Дилором Турдикулову в список судей, которые будут работать на следующих Олимпийских играх.