Poytaxtdagi ikkita maktab oʻquvchilari gepatit bilan kasallandi
Toshkent shahridagi 65 va 214-maktablarda oʻquvchilar orasida “A” gepatit holatlari aniqlangandan soʻng, sanitariya tekshiruvlari oʻtkazildi. Mutaxassislar gigiyena, tozalash qoidalariga rioya qilinishini baholadi.
Газета.uz
Toshkentdagi ikkita maktabda oʻquvchilar orasida gepatit “A” bilan kasallanish holatlari aniqlangandan soʻng, sanitariya tekshiruvi oʻtkazildi, deb xabar qildi poytaxt sanitariya-epidemiologik osoyishtalik qoʻmitasi.
Mutaxassislar tomonidan Mirobod tumanidagi 65 va 214-sonli umumiy oʻrta taʼlim maktablarida gigiyena, tozalash qoidalariga rioya etilishi va santexnika holati baholandi.

В двух ташкентских школах провели санитарные проверки после обнаружения случаев гепатита «А» среди учеников, сообщил столичный комитет санитарно-эпидемиологического благополучия.
Специалисты оценили соблюдение правил гигиены, уборки и состояние сантехники в среднеобразовательных школах №65 и №214 Мирабадского района.
Кроме того, они изучили заключения проводившихся в образовательных организациях медосмотров.
По итогам проверки выяснилось, что санитарное состояние учреждений не соответствует требованиям. Руководителям школ выписали административные протоколы и потребовали устранить нарушения.