Apple ҳар йили янги маҳсулотлар чиқаришни тўхтатади
Apple корпорацияси ҳар йили гаджетларнинг янги версияларини чиқаришни тўхтатади. Агентлик шарҳловчисининг таъкидлашича, компания ўз смартфонларига янги функцияларни қўшишга жисмонан улгурмаяпти.
Apple корпорацияси ҳар йили ўз маҳсулотларининг янги версияларини чиқаришдан бош тортиши мумкин. Бу ҳақда Bloomberg агентлиги шарҳловчисига таяниб хабар берди.
Ҳозир Apple ҳар йили ўз қурилмаларининг янги версияларини тақдим этади, аммо келажакда компания янада мослашувчан ёндашувга ўтиши ва маҳсулотларни тўлиқ тайёр бўлгандагина чиқариши мумкин. Бу янада сифатли ва оригинал қурилмаларни яратиш имконини беради.
Гурманнинг таъкидлашича, барча қурилмаларни ҳар йили янгилаш самарасиз ва ҳозирнинг ўзидаёқ Apple iPad, Apple Watch ва MacBook каби баъзи маҳсулотларнинг янги версияларини мунтазам чиқармаяпти. Шу билан бирга, унинг сўзларига кўра, iPhone йилига бир марта барқарор равишда ишлаб чиқарилаверади.
Таҳлилчи, шунингдек, ҳар йили гаджетларни ишлаб чиқаришнинг афзалликларига, жумладан, ходимлар учун мотиватсия ва инвесторлар учун аниқликка ишора қилди. Бироқ, унинг фикрича, Apple ушбу афзалликлар ва ўз маҳсулотларининг сифати ўртасидаги мувозанатни топиши керак бўлади.
«Apple маҳсулотларни қачон ишлаб чиқариши, улар тайёр бўлганда мослашувчан ёндашувга ўтиши ва агар улар тайёр бўлмаса, уларни чиқармаслигига тўғри келади», — дея хулоса қилди инсайдер

Корпорация Apple может отказаться от ежегодного выпуска новых версий своих продуктов. Об этом сообщает Bloomberg со ссылкой на обозревателя агентства.
Сейчас Apple представляет новые версии своих устройств каждый год, однако в будущем компания может перейти к более гибкому подходу, выпуская продукты только тогда, когда они будут полностью готовы. Это позволит создавать более качественные и оригинальные устройства.
Гурман отметил, что обновлять все устройства каждый год неэффективно, и уже сейчас Apple нерегулярно выпускает новые версии некоторых продуктов, таких как iPad, Apple Watch и MacBook. В то же время, по его словам, iPhone, скорее всего, будет продолжать выпускаться стабильно раз в год.
Аналитик также указал на преимущества ежегодного выпуска гаджетов, включая мотивацию для сотрудников и ясность для инвесторов. Однако, по его мнению, Apple придется найти баланс между этими преимуществами и качеством своих продуктов.
«Похоже, Apple придется перейти к более гибкому подходу, когда она будет выпускать продукты, когда они готовы, и не выпускать их, если они не готовы», – заключил инсайдер