Kun.uz: Номаълум шахслар Комил Алламжоновнинг машинасига ўқ узишди
Қибрай туманида Комил Алламжоновни ўлдиришга уриниш содир бўлди. Kun.uz нашрининг ёзишича, Алламжонов жароҳатланмаган. Баъзи маълумотларга кўра, қоронғида йўл четида машинани пойлаб турган икки киши Макаров тўппончасидан беш марта ўқ узган ва қочиб кетган. Туман қуршаб олинган.
Фото: fb.com/k.allamjonov
26 октябрь куни тунда, тахминан соат 01:30 ларда Қибрай туманида, Комил Алламжоновнинг уйи яқинида унга қуролли ҳужум уюштирилди, деб хабар бермоқда Kun.uz.
Маълумотларга кўра, икки номаълум шахс у ўтирган машинага бир неча марта ўқ узган ва воқеа жойидан ғойиб бўлган. Алламжонов жароҳатланмаган.
Операция тафсилотлари ва терговга яқин бўлган Озодлик радиоси манбасининг маълум қилишича, ҳодиса «суиқасд» сифатида баҳоланмоқда.
«Қибрай қуршаб олинган, туманда ҳамма оёққа турган. Ҳукумат вазиятдан хабардор, аммо расмий маълумот берилмаслиги мумкин», — деди Озодлик манбаси.
Манбанинг сўзларига кўра, ҳодиса Алламжонов Қибрай туманидаги уйи ёнидаги темир йўл кесишмасидан шахсий автомобилида ўтаётганда содир бўлган.
«Мототциклда қоронғида машинани пойлаб турган икки киши Макаров тўппончасидан машинага беш марта ўқ узган ва қочишга муваффақ бўлган. Алламжонов ва унинг ҳайдовчиси жароҳатланмаган, аммо машинада ўқ излари қолган. Ҳозир камералар ёқилган ва ҳужум қилганларни аниқлаш ишлари олиб борилмоқда», — дея қўшимча қилди нашр манбаси.
Эслатиб ўтамиз, Комил Алламжонов жорий йилнинг 30 сентябрида президент маъмуриятининг ахборот сиёсати бўлими бошлиғи лавозимидан озод этилган эди. Кейинчалик у хусусий секторда фаолиятини давом эттиришини маълум қилган.

Kun.uz: Неизвестные стреляли в машину с Комилом Алламжоновым
В Кибрайском районе произошло покушение на убийство Комила Алламжонова. Как пишет издание Kun.uz, Алламжонов не пострадал. По некоторым данным, два человека на мотоцикле, ожидавшие машину на обочине в темноте, пять раз выстрелили из пистолета Макарова и скрылись. Район оцеплен.
Фото: fb.com/k.allamjonov
На Комила Алламжонова совершили вооруженное нападение в Кибрайском районе, недалеко от его дома ночью 26 октября, примерно в 01:30, пишет Kun.uz.
По их данным, двое неизвестных несколько раз выстрелили в машину, в которой он сидел, и скрылись с места происшествия. Алламжонов не пострадал.
Источник Радио «Озодлик», близкий к деталям операции и следствию, сообщил, что инцидент квалифицируется как «покушение».
«Кибрай окружен, все в городе на ногах. В правительстве знают о ситуации, но официальная информация может быть не предоставлена», — сказал источник «Озодлика».
По его словам, инцидент произошел, когда Алламжонов проезжал железнодорожные пути возле своего дома в Кибрайском районе на личном автомобиле.
«Два человека на мотоцикле, ожидавшие машину на обочине в темноте, пять раз выстрелили в машину из пистолета Макарова и сумели скрыться. Алламжонов и его водитель не пострадали, но на машине есть следы от пуль. Сейчас камеры включены и ведутся работы по установлению нападавших», — добавил источник издания.
Напоминаем, что Комил Алламжонов был освобожден от должности заведующего отделом информационной политики администрации президента 30 сентября этого года. Позже он заявил, что продолжит работу в частном секторе.