Экология қўмитасининг собиқ раиси ва 2021 йилги президентликка номзод Тошкент давлат аграр университети ректори этиб тайинланди. 2024 йил июнь ойида у университет проректори этиб тайинланган, ҳозирда эса унга раҳбарлик қилмоқда.
Илгари Экология қўмитасига раҳбарлик қилган Нарзулло Обломуродов Тошкент давлат аграр университети ректори этиб тайинланди.
Обломуродов 1996 йилда Тошкент Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университетини тамомлаган, 2000 йилда Бирмингем университетида (Буюк Британия) таҳсил олган. У иқтисодчи олим, иқтисод фанлари номзоди ва доцент.
2021 йилда Нарзулло Обломуродов Ўзбекистон Экологик партиясидан президентликка номзодини қўйиб, сайловда 4,1 фоиз овоз олган эди. 2024 йил июнь ойида Тошкент давлат аграр университетининг ўқув ишлари бўйича проректори этиб тайинланган.

Нарзулло Обломуродов, ранее возглавлявший Комитет по экологии, назначен ректором Ташкентского государственного аграрного университета.
Обломуродов окончил Ташкентский университет мировой экономики и дипломатии в 1996 году, а в 2000 году завершил обучение в Бирмингемском университете (Великобритания). Он является ученым-экономистом, кандидатом экономических наук и доцентом.
В 2021 году Нарзулло Обломуродов баллотировался на пост президента Узбекистана от Экологической партии, получив 4,1% голосов на выборах. В июне 2024 года он был назначен проректором по учебной работе Ташкентского государственного аграрного университета.