Saida Mirziyoyeva Toshkent planetariysida ko‘rishda nuqsoni bo‘lgan bolalar bilan uchrashdi
Oʻzbekiston prezidenti yordamchisi Saida Mirziyoyeva “Koʻngil koʻzi” loyihasi doirasida Toshkent planetariysida samarqandlik ko‘rishda nuqsoni bo‘lgan bolalar bilan uchrashdi. Uchrashuv davomida bolalar oʻz ijod namunalari bilan oʻrtoqlashishdi.
Foto: Saida Mirziyoyeva Telegram kanali
“Koʻngil koʻzi” loyihasi doirasida bugun, 12-dekabr kuni Prezident yordamchisi Saida Mirziyoyeva Toshkent planetariysida koʻrish qobiliyati cheklangan samarqandlik bolalar bilan gʻayrioddiy kun oʻtkazdi.
“Ular orasida ijodkor va chinakam iqtidor egalari shu qadar ko‘pki, bundan benihoya quvondim!” — deya taʼkidladi Mirziyoyeva oʻzining Telegram-kanalida.
U qoʻshimcha qilishicha, bolalar oʻz ijodlari bilan oʻrtoqlashishdi, soʻngra Dot Pad texnologiyasi yordamida quyosh tizimini “ushlab ko‘rish” imkoniyatiga ega boʻlishdi. Mirziyoyevaning aytishicha, bu ilm-fanning har kim uchun mavjudligini isbotlovchi ajoyib tajriba boʻldi.

В Ташкентском планетарии Саида Мирзиёева встретилась с детьми, имеющими нарушения зрения
Помощник президента Узбекистана Саида Мирзиёева встретилась с детьми, имеющими нарушения зрения из Самарканда в Ташкентском планетарии в рамках проекта «Кунгил кузи» («Глаз души»). В ходе встречи дети поделились своими творениями.
Фото: Telegram-канал Саиды Мирзиёевой
В рамках проекта «Кунгил кузи» («Глаз души») сегодня, 12 декабря, в Ташкентском планетарии помощница президента Саида Мирзиёева провела необыкновенный день с детьми из Самарканда, имеющими нарушения зрения.
«Среди них так много творческих и по-настоящему талантливых личностей!», — отметила Мирзиёева в своем Telegram-канале.
Она добавила, что ребята поделились своим творчеством, а потом благодаря технологии Dot Pad смогли «прикоснуться» к солнечной системе. По словам Мирзиёевой, это невероятный опыт, доказывающий, что наука доступна каждому.