Jamoa 1/8 finalda “Real Madrid” bilan toʻqnash keladi. Oʻyinlar 12 va 20-fevral kunlari boʻlib oʻtadi, ikkalasi ham Toshkent vaqti bilan soat 01:00 da boshlanadi.
Ayni paytda Husanov “Siti” safida faqat bitta oʻyin oʻtkazdi — APLning 23-turida “Chelsi”ga qarshi. U taymdan sal koʻproq oʻynadi va sariq kartochka oldi.
“Manchester Siti” sardori Kevin De Broyne oʻzbekistonlik himoyachining oʻyinini qayd etib, dastlabki besh daqiqada u oson kechmaganini, ammo keyin, ayniqsa yoshini hisobga olgan holda, oʻzini munosib tarzda koʻrsatganini taʼkidladi.

Английский клуб «Манчестер Сити» внес узбекского защитника Абдукодира Хусанова в состав на матчи плей-офф Лиги чемпионов сезона 2024/2025, сообщает ESPN.
В 1/8 финала команда встретится с мадридским «Реалом». Игры пройдут 12 и 20 февраля, обе начнутся в 01:00 по ташкентскому времени.
На данный момент Хусанов провел за «Сити» лишь один матч — против «Челси» в 23-м туре АПЛ. Он отыграл чуть больше тайма и получил желтую карточку.
Капитан «Манчестер Сити» Кевин Де Брёйне отметил игру узбекского защитника, подчеркнув, что ему было непросто в первые пять минут, но затем он достойно проявил себя, особенно учитывая возраст.