Bahodir Jalolov chempionlar bilan jang qilishga tayyor va Usik bilan toʻqnash kelmoqchi
Oʻzbekistonlik ikki karra Olimpiada chempioni endi titulsiz janglarni koʻrib chiqmasligini maʼlum qildi. Jalolov oʻz kuchiga ishonadi va Aleksandr Usik hamda Entoni Joshuaga qarshi ringda oʻzini sinab koʻrishga tayyor.
Oʻzbekistonlik ikki karra Olimpiya chempioni Bahodir Jalolov (14-0, 14 KO) superogʻir vazn toifasidagi ambitsiyalari bilan oʻrtoqlashdi, deb yozadi Sports.kz The Ring nashriga tayanib.
Bokschining soʻzlariga koʻra, u faqat chempionlar bilan jang oʻtkazmoqchi. Jalolovning taʼkidlashicha, ikki-uch oy davomida tayyorgarlik koʻrganida Aleksandr Usikka qarshi ringga chiqishga tayyor boʻlardi. Shuningdek, u professional boksda katta muvaffaqiyatlarga erishgan Usik va Entoni Joshua bilan janglarda oʻz kuchini sinab koʻrish istagini bildirgan.
Avvalroq, Jalolovning 6-fevral kuni Kanadaning Monreal shahrida boʻlib oʻtishi rejalashtirilgan fransiyalik bokschi David Spilmontga (16-8-1, 11 KO) qarshi jangi oʻzbekistonlik bokschining sogʻligʻi tufayli bekor qilingani haqida xabar berilgandi.

Баходир Джалолов готов к боям с чемпионами и хочет встретиться с Усиком
Двукратный олимпийский чемпион из Узбекистана заявил, что больше не рассматривает поединки без титульного статуса. Джалолов уверен в своих силах и готов проверить себя в ринге против Александра Усика и Энтони Джошуа.
Двукратный олимпийский чемпион из Узбекистана Баходир Джалолов (14-0, 14 КО) поделился своими амбициями в супертяжелом весе, сообщает Sports.kz со ссылкой на The Ring.
По словам боксера, он намерен проводить бои только с чемпионами. Джалолов отметил, что при подготовке в течение двух-трех месяцев был бы готов выйти на ринг против Александра Усика. Он также выразил желание проверить свою силу в поединках с Усиком и Энтони Джошуа, поскольку оба добились больших успехов в профессиональном боксе.
Ранее сообщалось, что запланированный на 6 февраля в Монреале (Канада) бой Джалолова против французского боксера Давида Спилмонта (16-8-1, 11 КО) был отменен по состоянию здоровья узбекистанца.