Milliarder Ilon Mask tez orada oʻzining X ijtimoiy tarmogʻi asosida aqlli sunʼiy intellektni taqdim etadi. Uning soʻzlariga koʻra, bu sunʼiy intellekt barcha mavjud modellarga qaraganda yaxshiroq mulohaza yuritishga qodir.
Milliarder Ilon Mask tez orada oʻzining X ijtimoiy tarmogʻi asosida aqlli sunʼiy intellektni taqdim etadi.
Grok sunʼiy intellektining yangilangan modeli hatto uni ishlab chiquvchilar jamoasi uchun ham tushunarsiz boʻlgan yechimlarni taklif qilishi mumkin. Ushbu chat-bot, Ilon Maskning soʻzlariga koʻra, “aqllilikni koʻrsatadi, bu esa qoʻrqitadi.” AI xatolarni tahlil qila oladi va oldindan koʻra oladi, shuningdek, ularning oldini olishni biladi.
Sunʼiy intellektning noyob modelini dunyo 17-18-fevral kunlari koʻradi.
Grok 3 dushanba kuni kechqurun Tinch okeani vaqti bilan soat 20:00 da (Kiyev boʻyicha 18-fevral soat 06:00 da — 24-kanal) jonli namoyish bilan chiqadi. Yer yuzidagi eng aqlli sunʼiy intellekt, — dedi Mask.
X ijtimoiy tarmogʻidagi chatbot bizga tanish boʻlgan ChatGPTʼdan tezroq ishlaydi, u matnli soʻrovlarga javob bera oladi, yuqori sifatli rasmlarni yaratishni va kod bilan ishlashni biladi.
Shuningdek, Grok real vaqt rejimida X dan maʼlumot olishi mumkin, bu boshqa shunga oʻxshash chat-botlardan muhim afzallikdir. Ilon Maskning qoʻshimcha qilishicha, algoritm sarkazm va hazilga moyil. Grokda senzura deyarli yoʻq, u boshqa neyron tarmoqlar eʼtibor bermaydigan mavzularga javob beradi. 2024-yil dekabr oyidan boshlab ushbu sunʼiy intellektga kirish barcha foydalanuvchilar uchun ochiq. X interfeysidan Grok AIʼga kirish mumkin. Bot sahifasi xabarlar ostidagi chap blokda joylashgan.

Миллиардер Илон Маск скоро презентует умный искусственный интеллект на базе своей социальной сети Х. Об этом сообщает пост Маска.
Обновленная модель искусственного интеллекта Grok может предлагать решения, которые неочевидны даже для команды его разработчиков. Этот чат-бот, по словам Илона Маска, демонстрирует "сообразительность, что пугает". ИИ может анализировать и предвидеть ошибки, а также знает, как их предотвратить.
Исключительную модель ИИ мир увидит 17 – 18 февраля.
Grok 3 выйдет с живой демонстрацией в понедельник вечером в 20:00 по тихоокеанскому времени (18 февраля в 06:00 по Киеву – 24 Канал). Самый умный искусственный интеллект на Земле, – сообщил Маск.
Чат-бот в соцсети Х работает быстрее чем привычный нам ChatGPT, он может давать ответы на текстовые запросы, умеет генерировать картинки высокого качества и работать с кодом.
Также Grok может в реальном времени брать информацию с Х, что является важным преимуществом перед другими похожими чат-ботами. Илон Маск добавляет, что алгоритм к тому же склонен к сарказму и юмору. У Grok практически нет цензуры, он дает ответы на те темы, которые другие нейросети игнорируют. С декабря 2024 года доступ к этому ИИ открыт для всех пользователей. Зайти в Grok AI можно из интерфейса X. Вкладка с ботом расположена в левом блоке под сообщениями.