Ўзбекистонда «Умра-2024»нинг янги мавсуми бошланди
Ўзбекистонда Умра сафарининг янги мавсуми бошланди. Умра-2024 мавсумининг иле зиёратчилар гуруҳи Тошкент халқаро аэропортидан Саудия Арабистонига учиб кетди.
Saudiya Arabistoni Haj va Umra ishlari vazirligi
Ўзбекистонда Макка ва Мадинага зиёрат қилишнинг янги мавсуми бошланди, деб хабар бермоқда Ҳаж ва Умра маркази матбуот хизмати.
Таъкидланишича, кичик зиёрат мавсуми 10 кун давом этади: Мадинада уч кун ва Маккада етти кун.
Бу даврда ҳамюртларга тажрибали ишчи гуруҳлар, малакали шифокорлар ҳамроҳлик қилади.
Ўзбекистон фуқаролари кунига уч маҳал билан таъминлайдиган меҳмонхоналарнинг 3-4 кишилик хоналарга жойлаштирилади. Тегишли меҳмонхоналар, тиббиёт пунктлари, транспорт хизматлари ва ишчи гуруҳлар штаблари кечаю кундуз ишлайди.
Илк зиёратчилар гуруҳи учган рейсда Қорақалпоғистон Республикаси, Қашқадарё, Фарғона, Бухоро вилоятлари ва Тошкент шаҳридан 240 нафар фуқаро Жидда шаҳрига йўл олди.

В Узбекистане начался новый сезон паломничества в Мекку и Медину, сообщает пресс-служба Центра хаджа и умры.
Уточняется, что сезон малого паломничества продлится 10 дней: три дня в Медине и семь дней в Мекке.
В течение данного периода соотечественников будут сопровождать опытные рабочие группы и квалифицированные врачи.
Узбекистанцев будут размещать в трех-четырех местных номерах с трехразовым питанием. В соответствующих гостиницах будут круглосуточно работать медпункты, транспортные службы и штабы рабочих групп.
Первая группа паломников нового этапа сезона «Умра – 2024» вылетела из международного аэропорта Ташкента в Саудовскую Аравию.
На этом рейсе 240 паломников из Республики Каракалпакстан, Кашкадарьинской, Ферганской, Бухарской областей и Ташкента отправились в город Джидда.